přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

D-MASO Blažovice - dovolená - D-MASO Blažovice hlásí v době od 2. do 7.8.2021 celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.     Nalezen klíč - Na přechodu na ul. Draha byl nalezen klíč. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Přerušení dodávky el. energie - 5. srpna 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční bude přerušena dodávka elektrické energie dne 5. srpna 2021 od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: Telnice: - U Rybníka od Růžové po č.p. 474, - Růžová od ul. V Dědině po č.p. 317 a 409, - Draha č.p. 462, 303, 304, - Nová, - V Dědině    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Mimořádné setkání Klubu aktivních seniorů – 19. května 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Mimořádné setkání Klubu aktivních seniorů – 19. května 2020

Místem setkání KLASu bylo tentokrát výjimečně hřiště Orlovny. Pracovní četa obce se postarala o rozestavění stolů tak, aby byly zachovány dvoumetrové vzdálenosti mezi jednotlivými členkami, takže každá měla pro sebe jeden stůl. K dispozici byla také dezinfekce rukou a roušky jsme měly samozřejmě také.

Po celkem dvouměsíční pauze jsme se navzájem přivítaly, tentokrát bez ruky podání ... Záhy zazněly 2 písně, které jsou nám sice známé, ale měly nastartovat naši paměť. Slovo dostala naše kronikářka, která dvouměsíční dobu měla pečlivě zmapovanou v kronice - moc děkujeme!

Také proběhla gratulace dvěma členkám - především zdraví ať slouží! Pozornost a rychlou reakci jsme procvičily na jedné z her, jen byla  "obohacena" o výrazy, týkající se nynější doby. Sice téma vážné, ale i tak jsme se přitom dost zasmály.

Sluníčko na jasné obloze začalo pěkně hřát a nás čekal pracovní list v podobě přesmyček slov, týkajících se doby koronavirové. Některá slova si vyžádala větší soustředění, ale všechny členky si nakonec zasloužily pochvalu.

Vrátily jsme se také k materiálu, který byl nám, seniorům, doručen během uplynulých týdnů - společně jsme si otázky zodpověděly. Zavítal mezi nás pan starosta, který zrekapituloval uplynulé období - akce, které se nemohly a nebudou z pochopitelných důvodů konat. Z naší strany bylo slyšet pochvalná slova, co se starosti o seniory v době koronaviru týče. Akce, kdy děti psaly seniorům, byla rovněž chválena.

Za opravdu velkou starost o nejstarší generaci vyslovujeme znovu srdečný velký dík! Vážíme si toho.

Bude- li to umožněno, sejdeme se za 14 dní - 2. června 2020. 

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 461

Doporučujeme