přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Nabídka práce - Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice hledá   brigádníky na úklid ve škole.  Jednalo by se o dohodu o provedení práce v době od 1.7. – 31.8.2020, nabízíme 100,-Kč na hodinu. Nabídku prosíme poslat na e-mail  :   nezval@ssee-sokolnice.cz.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Informace ke sloužení bohoslužeb v telnickém kostele od 11. května 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Informace ke sloužení bohoslužeb v telnickém kostele od 11. května 2020

Milí farníci,

na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 30. dubna 2020 č. 490 o přijetí krizového opatření, je umožněno konat od pondělí 11. května 2020 veřejné bohoslužby při dodržení následujících pravidel: 

  • bohoslužby se v stejný čas účastní nejvýše 100 osob,
  • v bohoslužebném prostoru (kostele) účastníci bohoslužby dodržují minimální rozestupy dva metry mezi sebou, s výjimkou členů domácnosti,
  • účastníci bohoslužby si před vstupem do bohoslužebného prostoru povinně dezinfikují ruce,
  • účastníci bohoslužby nosí ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének, vyjma okamžiku přijetí Eucharistie,
  • v rámci bohoslužby se vynechá pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou a obdobné obřady,
  • duchovní si dezinfikuje ruce alespoň před začátkem bohoslužby, před podáváním Eucharistie a po něm,
  • délka bohoslužby se při zachování liturgických předpisů zbytečně neprodlužuje,
  • bohoslužebný prostor je po bohoslužbě řádně vyvětrán a jsou dezinfikovány kontaktní plochy (kliky, lavice apod.),
  • je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný prostor.

Na základě tohoto vládní opatření, při dodržení nastavených pravidel, se od 11. května 2020 budou konat bohoslužby ve  farním kostele v Telnici a ve farním kostele v Praci. Do odvolání se nekonají bohoslužby v kapli Domova pro seniory v Sokolnicích.

Lektorskou službu, prosím, aby zajistili kostelníci vždy před mší svatou, ministrantská služba bude omezena pouze do 4 osob.

Svaté přijímání se bude podávat na ruku (viz. Dopis biskupa Vojtěcha z 11.3.2020).

Příležitost k přijetí svátosti smíření bude asi půl hodiny před každou bohoslužbou v Telnici; v Praci ve čtvrtek asi půl hodiny před mší svatou a po nedělní mši svaté.

Prosím, aby zvláště na nedělní bohoslužby nepřicházeli lidé z nejvíce ohrožené skupiny obyvatel (zejména senioři, chronicky nemocní či osoby s oslabenou imunitou) a také ti, kteří s lidmi z této skupiny obyvatel žijí v jedné domácnosti nebo mají obavy o zdraví své nebo svých blízkých.

„Nadále platí, že po dobu trvání mimořádných opatření uděluji dispens od osobní účasti na nedělní bohoslužbě. V tomto případě je možné Ježíše Krista přijímat duchovně, tedy vyjádřením touhy po jeho přijetí a spojením se s ním v duchovní jednotě.“ (viz. Dopis biskupa Vojtěcha z 12.3.2020)

V neděli budou ve farním kostele v Telnici mše svaté v 7.45 a v 9 h pro obyvatele z Telnice a Sokolnic, ve farním kostele v Praci bude nedělní mše svatá v 10.30 pro obyvatele Prace. Prosím návštěvníky z okolí, kde např. ještě bohoslužby s účastí lidu nejsou obnoveny, aby z důvodu omezené kapacity našich kostelů, na nedělní bohoslužby do Telnice nebo Prace nepřijížděli.

I nadále bude možné sledovat přes internet živý přenos bohoslužeb z  farního kostela v Telnici 

 - v neděli v 9 hodin a ve všední dny v úterý, středu a pátek v 18 hodin.

(https://www.youtube.com/user/farnosttelnice

Děkuji všem za pochopení a těším se (i přes všechna dočasná omezení a nelehké hledaní kompromisu) na společné slavení bohoslužeb. Prosím zároveň o vaši modlitbu za naše farní společenství a současnou situaci ve světě.

otec Oldřich

 

Bohoslužby on-line 2020-od 11.5.2020.jpg

 

Počet zobrazení: 222

Doporučujeme