přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Přerušení dodávky el. energie 5. 3. 2020 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v úterý 5. března od 8 do 16 hodin. Vypnutá oblast: ul. Brněnská, Augarty, Za Sokolovnou, Masarykovo nám. od č.p. 77, 415 a 152 směr Brněnská a kolem Říčky, V Dědině, U Mlýna, U Rybníka, Růžová od č.p. 317 a 409 směr U Rybníka, Nová, Lány, Drahy od č.p. 303 po č.p. 448 a benzinku, areál ZD Telnice, U Rybníka č.p. 505-530, Lány včetně č.p. 486, Draha od ul. Lány po benzinku.     E.ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v úterý 3. března od 8 do 16 hodin. Vypnutá oblast: ul. Brněnská, Augarty, Za Sokolovnou, Masarykovo nám. Od č.p. 77, 415 a 152 směr Brněnská a kolem Říčky, V Dědině, U Mlýna, U Rybníka, Růžová od č.p. 317 a 409 směr U Rybníka, Nová, Lány, Drahy od č.p. 303 po č.p. 448 a benzinku, areál ZD Telnice.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozvánka: Výstava Myslivost a příroda - 28. až 29. března 2020 (Kroměříž) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozvánka: Výstava Myslivost a příroda - 28. až 29. března 2020 (Kroměříž)

Kroměřížské výstaviště

bude o víkendu 28. a 29. března 2020 patřit již sedmému ročníku prodejní výstavy

MYSLIVOST A PŘÍRODA.

Milovníci přírody a myslivosti se již tradičně mohou těšit na stovky vzácných trofejí, zajímavou přednášku Pavla Scherera odborníka na srnčí zvěř. K vidění budou desítky loveckých psů při tradičním jarním svodu, ukázky sokolníků, ale také umění řezbářů, kteří předvedou svou zručnost při výrobě dalších postav do unikátního betlému pro Výstaviště Kroměříž. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si střelbu z luku či laserovou střelnici na letící terč. Tradičně si příchozí pochutnají na spoustě zvěřinových delikates a na guláších uvařených při soutěži O nejlepší zvěřinový guláš. O pohodu v průběhu výstavy se postarají kapely Schovanky a Michal Tučný Revival Band.

Letošní výstava Myslivost a příroda bude patřit nejen odborníků, ale i široké laické veřejnosti. Své znalosti přírody si prověří děti i dospělí při přírodovědných kvízech. Malí i velcí si u nás vyzkouší laserovu střelnici simulující brokovou střelbu na letící terč a mohou se zapojit do soutěže o nejlepšího střelce na výstavišti. Při nedělní soutěži O nejlepší zvěřinový guláš ochutnáte desítky vzorků od amatérských kuchařů, či profesionálů. Unikátní bude také sobotní přednáška Pavla Scherera oborníka na srnčí zvěř, která bude vedena formou diskuze. Na výstavě budou i desítky prodejních stánků se vším, co potřebujete do lesa, přírody, na hory či k vodě

Poslední březnový víkend budou na Výstavišti Kroměříž při výstavě Myslivost a příroda vystaveny stovky kusů dančí, srnčí, mufloní i jelení zvěře při tradiční chovatelské přehlídce trofejí zvěře ulovené v okrese Kroměříž v roce 2019. Zajímavá bude také přednáška Pavla Scherera, odborníka na srnčí zvěř, tato bude unikátně vedena formou diskuze. Výstava nabídne i další poutavé přednášky. Luboš Hajný přiblíží tématiku dotačních možností pro myslivce v roce 2020, Kamil Zahradník probere problematiku škod, které páchá zvěř a další zajímavá témata.

Malí i velcí budou mít možnost vyzkoušet si střelbu z luku, ale také otestovat si svou mušku při střelbě na letící terč na venkovní laserové střelnici, zároveň bude probíhat i soutěž o nejlepšího střelce. K vidění bude i práce sokolníků s jejich okřídlenými svěřenci. Vědomosti si prověříte u přírodovědných kvízů. Výstava nabídne množství gastronomických zážitků a to nejen při ochutnávání vzorku při soutěži O nejlepší zvěřinový guláš, která proběhne v neděli dopoledne. Příjemnou atmosféru na výstavišti doplní skvělá hudba v podání legendární dámské country kapely Schovanky a známé písničky Michala Tučného v podání Michal Tučný Revial Bandu. Výstava Myslivost a příroda je zážitkem pro celou rodinu.

Po celou dobu výstavy představí svou práci profesionální umělečtí řezbáři i studenti Střední školy nábytkářské z Bystřice pod Hostýnem, kteří budou pokračovat ve výrobě unikátního betlému pro Výstaviště Kroměříž, který bude opět k vidění při výstavě Floria Vánoce 2020.

 

Počet zobrazení: 3

Doporučujeme