přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Odhalení pomníku padlým koním Na Lopatě - 29. prosince 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Odhalení pomníku padlým koním Na Lopatě - 29. prosince 2019

Náš tatínek nás dost často dokáže překvapit nějakou ne úplně obvyklou akcí. Tak třeba už více než pětadvacet let každý červen pořádáme zájezd do ZOO, patnáct let zveme sousedy na Ženáčské hody v Růžové ulici, nedávno jsme vysazovali les a poslední prosincovou neděli roku 2019 jsme odhalili pomník padlým koním. Všichni lidé, kteří přijali naše pozvání na milé setkání, se při poslechu koled ohřívali u několika ohňů, popíjeli svařák, popř. pivo, abstinenti a děti čaj, pochutnávali si na škvarkové pomazánce a pečené kýtě. Ale to všechno nebylo vůbec důležité. Šlo tady hlavně o setkání dobrých lidí, kteří měli radost, že se potkali a že si měli co říct. Díky účasti místního pana faráře otce Oldřicha získalo toto setkání i duchovní rozměr. Abychom měli vůbec co odhalit, museli jsme oslovit několik skvělých lidí, kterým jsme vděčni za pomoc a velice jim děkujeme.

Především místnímu kováři panu Ivo Lorencovi, který vymyslel a zhotovil ten krásný pomník, jenž připomíná koně padlé během napoleonských válek, a také jeho zdatnému pomocníkovi panu Josefu Motalovi st. Dále také kameníkům z Kyjova za opracování pískovcových kamenů, které věnoval pan Jan Hradil z Újezdu u Brna, mistru zednickému panu Jaroslavu Slezákovi, který vybetonoval základ pod pomníkem. Abychom na někoho nezapomněli, tak děkujeme všem, kteří se o uskutečnění našeho záměru jakkoliv zasloužili.

Chcete-li se na svých cestách chvíli zastavit, odpočinout si, zrelaxovat, pokochat se krásným výhledem, s někým se setkat nebo si jen prohlédnout nový místní pomník, zastavte se kdykoli u Božích muk Na Lopatě.

Rodina Jana Rožnovského


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 358

Doporučujeme