přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Kamenictví G. A. L - Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem na jednoduchém telefonním čísle: 777-888-332. Nabízí: Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení broušení starých hrobů kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování a jiné opravy a úpravy Vašeho hrobu dnes sleva až 30% opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332     Pošta Partner Telnice oznamuje - Pošta Partner Telnice oznamuje, že bude v úterý 25. února uzavřena. Děkujeme za pochopení.     Domov pro seniory Sokolnice - Domov pro seniory Sokolnice, p.o. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice Všeobecná sestra. Nástup dle dohody. Bližší informace na telefonním čísle 544 423 151  p. Kopečková nebo p. Mrkvicová nebo osobně na adrese Zámecká 57, Sokolnice.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Vorvani na vodě po desáté - 7.-10. června 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Z této IP již bylo hlasováno!
Odkud nejvíce získáváte informace o dění v naší obci?
www.telnice.cz
20%
e-mailem - pravidelný newsletter
12%
Telnický zpravodaj
13%
hlášení místního rozhlasu
15%
obecní vývěsky
14%
facebook Telničáci sobě
13%
"ústní formou"
13%
Celkem hlasů: 1425

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Vorvani na vodě po desáté - 7.-10. června 2019

7. června 2019 ráno vyrazila naše vorvaní parta už po desáté sjíždět českou řeku. Letos padla volba na řeku Moravu. Původně jsme plánovali úsek Hanušovice – Ruda nad Moravou, nicméně půjčovna lodí nás varovala před nízkým stavem vody. Rozhodli jsme se sjíždět o pár kilometrů níže, kde alespoň nějaká voda bude. Večer, před našim příjezdem, spadlo na Jeseníky tolik vody, že řeka Morava vypadala jako Dunaj. Mnozí zakusili na vlastní kůži, co řeka umí, a jak je snadné do vody spadnou (udělat se) a zároveň nesnadné za tohoto stavu vylézt zpět do lodi. První den se díky kulminaci řeky, stal jedním z největších vodáckých zážitků za celou vorvaní historii. Pár oděrek, žaludeční problémy a po návratu medicínsky diagnostikovaná dvě zlomená žebra, svědčí o opravdovém adrenalinovém vodáckém dobrodružství. Druhý den už se řeka umoudřila (škoda) a telničtí vodáci dorazili do cíle bez ztráty zavazadel či zranění.

Ubytovali jsme se na koupališti v Rudě nad Moravou, které patřilo jen nám. Bazén sice nebyl úplně v kondici (sezóna začíná až v červenci), ale prostor, chatky, hřiště a vše co bylo v kempu, hodnotíme na jedničku. Paní správcová by nám snesla modré z nebe. Prostě super místo.

Večery byli jako vždy gastronomicky úžasné díky skvělému týmu kuchařů Lukáše a Michala. Kluci v akci opět potvrdili, že řád zlaté měchačky nenosí pro nic za nic. Vysoký výkon, podala samozřejmě kapela. Oba dny i večery byli naplněný skvělou atmosférou, na kterou se nezapomíná.

Neděle byla odpočinková. Začala polní mší, kterou nám odsloužil P. Vladimír Langer. Chtěl bych mu touto cestou poděkovat za to, že za námi přijel a popřát vše dobré v novém působišti. Cestou domů jsme navštívili městečko Loštice, kde údajně vznikly Olomoucké syrečky. Navštívili jsme místní muzeum, a po té houfně nakupovali tyto voňavé produkty v závodní prodejně. Poslední zastávkou cestou domů byl hrad Bouzov. Díky nečekaně omezenému počtu hradního personálu a zpřístupnění dvou okruhů z devíti jsme se pouze pokochali pohledem na hrad z nádvoří a poté následoval odjezd do Telnice.

V těchto málo větách není možné, ani z pěti procent, popsat osobní zážitky. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří s námi jeli po desáté či poprvé za neuvěřitelný víkend. Dovolte kamarádi vodáci, abych v tomto výročním roce i za vás, moc poděkoval speciálně Honzovi Rožnovskému, za pomoc při organizaci a podpoře všech ročníků. Moc si toho vážím. Děkuji rovněž obci Telnici za finanční podporu.

Tak zase třeba za rok…… ahoj na vodě.

Údajně letos zvolený, NIKÝM NEVOLENÝ KAPITÁN
Štefan Chovanec


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 259

Doporučujeme