přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Nalezeny boty - Na ulici Hliníky byly nalezeny zimní boty. Případný majitel si je může vyzvednout na OÚ. Tel. 544 224 410.     ZŠ a MŠ Telnice hledá kuchaře/kuchařku - Základní škola a Mateřská škola Telnice hledá kuchaře nebo kuchařku do školní jídelny jako zástup za nemoc na 0,75 úvazku. Nástup možný ihned. Informace u vedoucí školní jídelny paní Miroslavy Pokorné tel.: 544 255 082, nebo v ředitelně základní školy tel.: 544 224 360, 602 500 749.     ZŠ a MŠ Telnice hledá učitelku - Základní škola a Mateřská škola Telnice hledá učitelku mateřské školy (úvazek 1,0) nebo vychovatelku do školní družiny (úvazek 0,7), jako zástup za mateřskou dovolenou. Kvalifikace dle zákona o pedagogických pracovnících. Nástup možný ihned. Informace na tel. č. 602 500 749 (ředitel ZŠ a MŠ), tel. číslo 720 506 535 (Bc. Veronika Slezáková - vedoucí učitelka MŠ).     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozvánka: Výstava Okouzlení Afrikou - do 30. ledna 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozvánka: Výstava Okouzlení Afrikou - do 30. ledna 2020

Moravské zemské muzeum - Pavilon Anthropos

srdečně zve na výstavu

Okouzlení Afrikou,

která se koná do 30. ledna 2019.

Výstava představí umělecká díla ilustrující vliv Afriky na české umělce od 19. století až do současnosti. Ačkoliv čeští umělci nevyrůstali v zemi s přímou koloniální minulostí, africké umění se stalo pro české výtvarníky významným zdrojem estetické inspirace a kreativity. Na výstavě budou prezentována jak díla českých umělců, kteří navštívili Afriku, tak díla výtvarníků, jež vytvořili své práce zprostředkovaně - na základě inspirace díly zahraničních umělců (kubistů, expresionistů a fauvistů) tvořících pod vlivem umění Afriky například v Paříži. V kontrapunktu k uměleckým dílům českých tvůrců budou součástí výstavy africké plastiky a masky, z nichž se některé nacházely ve sbírkách a ateliérech významných českých umělců. Cílem je zmapovat počátky, růst a kumulaci výtvarného zájmu o africký kontinent, zejména o jeho domorodé umění a kultury.

Na výstavě budou zastoupeni přední reprezentanti moderního českého výtvarného umění, jako jsou František Kupka, Alén Diviš, Antonín Pelc, Jan Křížek, František Tichý, František Hudeček, Jan Zrzavý nebo Toyen. Ze současných umělců inspirovaných Afrikou výstava uvede díla Františka Skály, Jiřího Anderleho, Jana Švankmajera, Petra Kvíčaly nebo Jaroslava Róny. Součástí výstavy se tak stanou vedle obrazů také sochy a plastiky, které budou ilustrovat vliv afrického umění na výtvarnou tvorbu předních českých výtvarníků.
Edukativní dimenzi výstavě vtisknou také doprovodné programy, které návštěvníkům přiblíží Afrikou inspirovaná divadelní představení, umělecké ateliéry a workshopy nebo přímo do projektu osobně zapojení afričtí umělci. Koncepce výstavy odpovídá současným trendům ve světovém výstavnictví, které ve stále větší míře prezentuje komplexní a inspirující vztah mezi nativní exotikou a západní moderní kulturou.

Více informací o akci Okouzlení Afrikou na  www akce

 

Počet zobrazení: 184

Doporučujeme