přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Ministrantská olympiáda 2018 - 10. listopadu 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Ministrantská olympiáda 2018 - 10. listopadu 2018

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl přiveden… obrovský průvod ministrantů, kterých byste napočítali snad 230 (a možná i více), celkově 27 týmů, tedy z 11 farností, většinou spadajících pod Modřické děkanství, které bylo hlavním pořadatelem Ministrantské olympiády. Právě sobota 10. listopadu 2018 patřila v Telnici malým i velkým ministrantům, rozděleným do třech věkových kategorií: I. stupeň ZŠ, II. stupeň ZŠ a SŠ/VŠ (staří pardálové).

Olympijský den začal přivítáním a požehnáním otce děkana Jana Nekudy v kostele sv. Jana Křtitele a zažehnutím olympijského ohně z paškálu. Každá farnost pak vypustila svou štafetu s olympijským ohněm od kostela na sokolovnu, kde se v cíli jako první objevil posel z PoŠuKova. Právě pošukovský oheň plál ten den na olympiádě.

To už se rozjíždělo sportovní zápolení ve třech disciplínách: ping-pong, fotbal a florbal. Ministranti by ale měli něco vědět i o svém „řemesle“, resp. povolání, a to prověřili letos náročné ministrantské znalostní testy, které nejlépe zvládli v nejmladší kategorii kluci ze Syrovic, v prostřední kategorii domácí borci z Telnice a v nejstarší pak slavkovští ministranti. Bodové hodnocení za tyto znalosti pak výrazně ovlivňuje celkové výsledky v olympijském čtyřboji, neboť mají zvýšenou bodovou hodnotu.

V poledne byl připraven místními maminkami velice chutný oběd z vlastních zdrojů, do kterých přispěli jak maminky a babičky z hostitelské farnosti, tak i další (pra)rodiče startujících kluků. Takový výběr rozmanitých dobroto nenabízí ani žádný luxusní hotel, nehledě na lásku, s jakou byly pokrmy dětem připravovány… Jídlo nám požehnali přítomní kněží P. Ladislav Kozubík a P. Pavel Lacina.

Celé odpoledne se neslo v duchu fair-play sportovních výkonů, bouřlivého skandování a podpory fanoušků. O průběžné občerstvování se starali především manželé Zavadilovi, ale také i obsluha zdejší restaurace Seňora Tomáše Sobotky. Po odehrání všech sportovních utkání přišlo na řadu parádní taneční vystoupení telnických a pošukovských děvčat následované dalšími telnickými děvčaty, která doplnili dva odvážní borci a spolu předvedli akční vystoupení v setmělé hale s použitím reflexních prvků. Tradičně nechyběly parkurové prvky pošukovských akrobatů. Krása, děkujeme všem!

Den se nachýlil a na řadu přišlo vyhlášení výsledků. To proběhlo za účasti sv. Martina na koni a mimořádně také s famózní dvojnásobnou olympijskou vítězkou Ester Ledeckou, kterou až do haly pronásledovali dotěrní paparazzi fotografové, takový je ten dnešní svět. Ester všechny pozdravila a jistě mnohé potěšila tvrzením, že si jednoho z ministrantů vybrala (podle výkonů) a toho vezme s sebou na příští olympiádu, tak se jistě kluci těší, na koho padne její volba… Než se začaly rozdávat poháry a medaile, obdržela všechna vystupující děvčata i kluci růžičky, resp. čokolády jako poděkování, oceněny byly také Jitka Šmerdová a Natalie Pastyříková z PoŠuKova a Hana a Markéta Kroutilovy z Telnice za přípravu tanečních vystoupení. Zvláštní ocenění získali kluci, kteří napsali znalostní testy bez chyby: Ondřej Nováček ze Syrovic, Lukáš Knotek a Tomáš Fries ze Slavkova u Brna, mohli se za odměnu také vyfotit z naší Esterkou…

Po celodenním soutěžení byly tedy výsledky sečteny a spočítány takto:

I.stupeň ZŠ:
1. Újezd u Brna A
2. Šlapanice A
3. Líšeň A
4. Slavkov u Brna A
5. Syrovice A
6. PoŠuKov B
7. Měnín A
8. Ořechov A
9. Telnice A
10. PoŠuKov A

II. stupeň ZŠ:
1. Syrovice B
2. Telnice B
3. Šlapanice B
4. PoŠuKov D
5. Újezd u Brna B
6. Ořechov B
7. Tvarožná A
8. Měnín B
9. Slavkov u Brna B
10. PoŠuKov C
11. Líšeň B

Staří pardálové:
1. Slavkov u Brna C
2. Telnice C
3. Syrovice C
4. Tvarožná B
5. PoŠuKov E
6. Jemnice

Závěrečnou společnou modlitbu vedl a požehnání udělil pozořický pan farář P. Pavel Lacina. Už chyběla jen společná fotografie a ahooooj zase příště…

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci této tradiční akce, je to skutečně ohromující množství skvělých lidí různého věku. Děkujeme také všem, kteří se zdar této akce (a aby se také nikdo nezranil) modlili. Po celý den panovala úžasná atmosféra, která naplňovala snad opravdu každého, kdo se byť jen na chvíli v místě konání olympiády objevil. Díky Bohu. Zvláštní poděkování patří Zelené záplavě z PoŠuKova za mnoho nezištné pomoci a přátelský přístup k celému průběhu naší akce. Za pronájem sokolovny díky místním sokolům, za pronájem haly děkujeme obci Telnice a za poskytnutí farního kostela místní farnosti.

František Kroutil, jménem organizátorů z Modřického děkanátu


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 914

Doporučujeme