přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr Hana Picková oznamuje - Ordinace praktického lékaře MUDr. Hana Picková oznamuje, že ve dnech 7.-17.7. bude ordinace uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje Poliklinika Kounicova, Brno - po telefonické domluvě na tel.č. 544528101, v akutních případech je k dispozici Úrazová nemocnice Brno, Ponávka 6. Děkujeme za pochopení.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Kurz první pomoci – 16. května 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Kurz první pomoci – 16. května 2019

Rok s rokem se sešel a v prostorách telnického obecního úřadu se nově příchozí účastníci i ti již léta vytrvalí, měli možnost zúčastnit kurzu první pomoci, který se konal ve čtvrtek 16. května 2019 v podvečerních hodinách. Kurzem nás provázel zkušený lektor Bc. Aleš Vosáhlo, jehož odborný výklad i přes závažnost tématu, byl opět velmi osvěžující a vtipný, proložený mnoha reálnými příklady vycházejícími z jeho dlouholeté praxe záchranáře.  Téměř padesát místních občanů načerpalo nebo si oživilo důležité informace, poznatky nebo zásady potřebné jak pro případnou záchranu lidského života, tak pro ošetření menších či závažnějších úrazů. Seznámeni jsme byli se způsoby a možnostmi přivolání první pomoci, jak řešit krizové situace při popálení, zlomenině, infarktech různého druhu, o výhodách a způsobu použití defibrilátoru a s mnoha dalšími tématy, včetně názorných ukázek a doprovodných výukových záznamů.  V závěru měl každý zájemce opět příležitost vyzkoušet si své teoretické znalosti i prakticky na věrných doprovázejících figurínách.

Děkujeme panu lektorovi za předávané cenné zkušenosti, za trpělivé zodpovídání všetečných dotazů, a hlavně za dodání odvahy a sebevědomí pro případné řešení krizových zdravotních situací.

Ilona Kučerová, účastnice kurzu


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 264

Doporučujeme