přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr Hana Picková oznamuje - Ordinace praktického lékaře MUDr. Hana Picková oznamuje, že ve dnech 7.-17.7. bude ordinace uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje Poliklinika Kounicova, Brno - po telefonické domluvě na tel.č. 544528101, v akutních případech je k dispozici Úrazová nemocnice Brno, Ponávka 6. Děkujeme za pochopení.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Reportáž: Děti poznávají Telnici - díl sedmý - kominík - 15. května 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Reportáž: Děti poznávají Telnici - díl sedmý - kominík - 15. května 2019

Ve středu 15. května 2019 měli žáci telnické školy možnost zjistit, tak funguje provoz v zahradnictví Libora Hrozka.

U vstupu do zahradnického areálu nás vítaly andulky a jeden exotický papoušek svým specifickým křikem. Mít kladný vztah k rostlinám, jde zajisté i v ruku v ruce i s láskou ke zvířatům. Stále usměvavá paní Martina Hrozková nás přivítala v jednom z jejich skleníků. Děti se rozeběhly po velkém skleníku a obdivovaly rozmanitost druhů rostlin, které jsme mohli vidět, přivonět, ale také si i na ně sáhnout. Vedle sazenic paprik, rajčat, okurek, dýní, bylin jsme mohli vidět i různé druhy letniček, balkónových rostlin, trvalek, pokojových rostlin a spousty dekorativních mís a truhlíků. Byl to pro nás opravdový ráj flóry. Děti nejvíce obdivovaly rostliny, které už byly v květu a příjemně voněly.

Žáci uspěli v poměrně náročném kvízu, který si paní Hrozková pro ně připravila. A protože byli pozorní, bystří, pohotoví a dokázali odpovědět a poznat téměř všechny názvy rostlin, dostali za odměnu kytku „afrikánka“, o kterou se mohou starat a získat trochu zahradnického umu.

Nevím, kolik z žáků vyroste profesionálních zahradníků, ale vášnivých zahradníků bude zajisté mnoho. Děkujeme za spolupráci Zahradnictví Libora Hrozka.

Jan Dudák, místostarosta obce


 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 245

Doporučujeme