přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Nabídka práce - Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice hledá   brigádníky na úklid ve škole.  Jednalo by se o dohodu o provedení práce v době od 1.7. – 31.8.2020, nabízíme 100,-Kč na hodinu. Nabídku prosíme poslat na e-mail  :   nezval@ssee-sokolnice.cz.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 14. května 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 14. května 2019

V úterý 14. května 2019 jsme se v KLASu sešly, abychom se v hlavním tématu věnovaly vztahu mezi matkou a dítětem. Tento vztah je nejsilnějším citovým vztahem vůbec. V průběhu let se mění, vyvíjí. Hned na úvod nás paní Dara seznámila s novinkami z kultury, pranostikami na tento měsíc. Pohovořily jsme o počátku slavení Dne matek, tedy r. 1923 se v naší zemi slavil díky dceři presidenta Masaryka - Alici, poprvé. S nástupem jiného režimu byl vystřídán na dlouhá léta MDŽ a až po roce 1989 se začal znovu svobodně 2. květnovou neděli slavit.

Také jsme se ještě „vrátily“ k nedávnému Čaji o páté, kde jsme přispěly malým dílem k dobré náladě (snad). Poděkování si zaslouží pan Jindřich Čech, který byl ochoten nás doprovodit na harmoniku, dále paní Darka, která se chopila moderování a následně s Boženkou předvedly vtipnou scénku.

Poděkování patří i paní MUDr. Marii Šťastné, která s nápadem zkusit „Čaj o páté“, vlastně přišla. Nápad se ujal a je jistým obohacením kulturního života v naší obci a stal se již tradicí.

Vrátily jsme se i k nedělní oslavě Dni matek. Shodly jsme se v tom, že je rok od roku pěknější, tentokrát obohacena o výstavu zdařilých keramických výrobků, které vznikaly pod odborným vedením paní Zaoralové.

Na řadu přišlo také procvičení paměti pomocí pracovního listu a přesmyčky slov, které se vázaly k tématu. Cvičení nahradil jakýsi tanec vsedě s písní Zdeňka Svěráka a dětského sboru.

Závěr setkání patřil panu starostovi, který byl ochoten odpovídat na naše dotazy. Děkujeme.

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 186

Doporučujeme