přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena zimní čepice - V ulici Růžová byla ve středu 8. prosince nalezena zimní čepice. Případný majitel si ji může vyzvednout na OÚ.     Kontroly a čištění komínů, spalinových cest - Českomoravské kominictví Menšík a Novotný bude ve vaší obci dne 13. prosince 2021 provádět kontroly a čištění komínů, spalinových cest, čištění spalinových cest u plynových kotlů a revize kotlů na tuhá paliva. Cena za čištění a kontrolu i se zprávou o provedení kontrol a čištění činí 370 Kč. Cena revize kotlů na tuhá paliva všech tipů značky VIADRUS činí 800Kč.Zájemci se mohou objednávat na telefonním čísle 778 144 563.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 24. prosince do 9. ledna 2022 bude mít D-MASO celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Sokolští táborníci se letos vydali na Vysočinu a rozhodně nelitovali - 10. - 17. července 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Sokolští táborníci se letos vydali na Vysočinu a rozhodně nelitovali - 10. - 17. července 2021

V letošním roce opět nebylo dlouho jisté, jestli letní dětské tábory budou moci vůbec proběhnout a když, tak za jakých podmínek vzhledem k pandemii COVID-19. Aby toho nebylo málo, celou situaci nám ještě zkomplikovala paní majitelka rekreačního střediska, kam jsme jezdili přes deset let. Necelý měsíc před odjezdem nám sdělila, že pro nás v tomto termínu nakonec místo nemá. Začal trochu závod s časem a hledání místa, kam bychom mohli na tábor jet. Nakonec jsme to dokázali a našli jsme nové místo, které vyhovovalo alespoň trochu cenovým podmínkám, které jsme měli k dispozici. Naše táborové dobrodružství jsme nakonec prožili ve velmi pěkném rekreačním středisku Úsvit nedaleko města Telče. Rádi bychom tímto poděkovali Sokolu Telnice za poskytnutí dotace na dopravu, poněvadž místo bylo asi o 80 kilometrů dál, než bylo původně v plánu a díky poskytnutí této finanční pomoci jsme mohli nakonec bez problémů tábor uspořádat. Sokolský tábor probíhal v termínu od 10.  do 17. července 2021 a zúčastnilo se jej 40 dětí jak z Telnice, tak z širšího okolí.

Po celou dobu pobytu jsme měli v celku štěstí na krásné slunečné počasí, takže jsme na novém místě zažili spoustu vodních radovánek. Hned pod naším táborem se totiž nacházel krásný rybník, který jsme měli v podstatě jen pro sebe. Probíhali zde různé vodní bitvy, závody v plavání i výpravy na lodích do tajemných zákoutí okolo rybníka. Jednou za čas jsme zažili i větší bouřky, ale trvaly vždy jen chvíli a rozhodně nás neodradily od zažívání dalších táborových dobrodružství. Protože jsme na tomto místě tábor absolvovali poprvé, podnikali jsme často výlety na prozkoumávání okolí. Příroda okolo Telče byla velmi krásná. Starší oddíly dokonce podnikly celodenní pochod plný různých šifer a rébusů s návštěvou zříceniny hradu Roštejn. Proběhla tradiční Táborová olympiáda i menšími dětmi velmi oblíbený Pohádkový les. Díky občasným bouřkám jsme uspořádali dvě táborové diskotéky i se zábavnými scénkami. Tanečné kreace některých odvážlivců byly neskutečně zábavné. Samozřejmě nesměla chybět i obávaná Stezka odvahy, kterou všichni stateční táborníci zvládli na jedničku.

Byl to skvělý týden plný sportovních zážitků a tajemných dobrodružství. Myslím si, že i přes všechny překážky, které jsme museli ze začátku překonat, se letošní tábor velice vydařil a děti i jejich táborový vedoucí byli nadšení. Tímto bych ráda poděkovala všem vedoucím a mým spoluorganizátorům, kteří odvedli velmi dobrou práci a krásně se o naše malé i velké táborníky postarali a zajistili pro ně dostatek sportovního vyžití a zábavy! Všichni už se těšíme zase za rok na další táborová dobrodružství!

Veronika Slezáková, jménem vedoucích Sokolského tábora

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 287

Doporučujeme