přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena zimní čepice - V ulici Růžová byla ve středu 8. prosince nalezena zimní čepice. Případný majitel si ji může vyzvednout na OÚ.     Kontroly a čištění komínů, spalinových cest - Českomoravské kominictví Menšík a Novotný bude ve vaší obci dne 13. prosince 2021 provádět kontroly a čištění komínů, spalinových cest, čištění spalinových cest u plynových kotlů a revize kotlů na tuhá paliva. Cena za čištění a kontrolu i se zprávou o provedení kontrol a čištění činí 370 Kč. Cena revize kotlů na tuhá paliva všech tipů značky VIADRUS činí 800Kč.Zájemci se mohou objednávat na telefonním čísle 778 144 563.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 24. prosince do 9. ledna 2022 bude mít D-MASO celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Orelský tábor 2021 probíhal v době císaře Rudolfa II. - 3. - 12. července 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Orelský tábor 2021 probíhal v době císaře Rudolfa II. - 3. - 12. července 2021

Letos, když přijeli táborníci do příjemného prostředí Vysočiny – na Borovinku, dozvěděli se, že jsou ve staré Praze. Nevládne nikdo jiný než samotný Rudolf II.

A hned na samotného krále udělali dobrý dojem. Musel si je sice prozkoušet, ale brzy jim vydal dekrety a mohli vstoupit přímo na Rudolfův dvůr.

Ani se naši noví měšťané nestihli rozkoukat a už byli pověřeni velkým úkolem. Protože se psal rok 1575, měl být král Rudolf II. korunován v Řezně císařem. Vydali jsme se tedy přes významná města – Salzburg, Plzeň a Jílové u Prahy – a přinesli na samotný ceremoniál hodnotné dary.

To udělalo na nově jmenovaného císaře takový dojem, že jsme dostali práva vlastnit majetky v Praze a mohl se rozběhnout velký ekonomický souboj měšťanských domů.

Praha byla tenkrát městem vzdělanosti. Mohli jsme se tedy učit novým dovednostem v alchymii, astronomii, krasopsaní, či vyrábět nejrůznější předměty.

Netrvalo dlouho a král nás pověřil dalším úkolem. Získat Kámen mudrců a stát tak nesmrtelnými. Což, skromně řečeno, nebyl jednoduchý úkol. Museli jsme shánět informace až v Palestině. Vzalo nám to spoustu sil. A aby toho nebylo málo, zjistili jsme, že se na nás chystají zaútočit Osmani.

Díky tomu, že jsme se včas nachystali a také díky Kameni mudrců, jsme boj vyhráli.

Na oslavu jsme si s Rudolfem II. a jeho dvořany uspořádali hostinu.

Došlo nám však, že je Kámen příliš mocný, a tak jsme jej nakonec raději zničili.

 

Za dvořany Jeho Výsosti Rudofla II.

hraběnka Barbora z Piknů

 

(obrazovou dokumentaci a podrobné zápisy do kroniky zájemci naleznou na www.oreltelnice.cz)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 336

Doporučujeme