přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena zimní čepice - V ulici Růžová byla ve středu 8. prosince nalezena zimní čepice. Případný majitel si ji může vyzvednout na OÚ.     Kontroly a čištění komínů, spalinových cest - Českomoravské kominictví Menšík a Novotný bude ve vaší obci dne 13. prosince 2021 provádět kontroly a čištění komínů, spalinových cest, čištění spalinových cest u plynových kotlů a revize kotlů na tuhá paliva. Cena za čištění a kontrolu i se zprávou o provedení kontrol a čištění činí 370 Kč. Cena revize kotlů na tuhá paliva všech tipů značky VIADRUS činí 800Kč.Zájemci se mohou objednávat na telefonním čísle 778 144 563.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 24. prosince do 9. ledna 2022 bude mít D-MASO celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Telnický Klub aktivních seniorů oslavil své desáté narozeniny - 9. června 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Telnický Klub aktivních seniorů oslavil své desáté narozeniny - 9. června 2021

Slavnostního setkání po desetiletém trvání KLASu se sešlo ve středu 9. června 2021 celkem 16 členek. Z pozvaných hostů to byla naše „nadřízená“ z Brna, Tereza Kozderová (Spokojený senior - KLAS z. s.), František Kroutil (náš pan starosta), Zdenka Karmazínová (animátorka KLASu Kobylnice), Jiří Dudák (bývalý starosta a místostarosta obce a účastník historicky prvního setkání telnického KLASu) a ilustrátor Adolf Dudek. Pozvání přijali také bratři Jahodovi a konečně děti z mateřské školy s vedoucí učitelkou Veronikou Slezákovou a paní učitelkou Ivou Rakovskou.

Hned ráno bylo jisté, že nám počasí bude přát, stoly byly nachystány na nádvoří orlovny, přípitek vedoucím restaurace Stanislavem Králem. Všechna místa se postupně zaplnila. S různým chystáním pomohla paní Ivana Mifková spolu s panem starostou, vše bylo domluveno tak, aby se akce vydařila.

Po krátkém zahájení se slova ujal pan starosta. I ten musel svoji řeč částečně omezit, protože pozvaný ilustrátor Adolf Dudek byl k vystoupení nachystán a čekala jej ještě další akce. Došlo také na srdečný přípitek.

To už všem byly rozdány psací potřeby s papíry a se zaujetím jsme sledovali vše, co u tabule výtvarníka probíhalo. Také my jsme začali tvořit na vyzvání a nestačili se divit, co všechno ze základních geometrických tvarů lze stručně nakreslit. A že těch zajímavostí bylo! Třeba co se lidské postavy týče - se stálým humorem tohoto pána jsme i my s úsměvem na tváři sledovali jak výtvarnou část, tak vtipný slovní doprovod. Pan fotograf Jiří Roznos veselého ilustrátora skoro ani nestačil fotit a natáčet. Sklidil od nás zasloužilý potlesk. 

To už se dostavili Toník, Josef a František Jahodovi. Pan František se chopil kytary a Toník začal vyvolávat jednotlivé členky, které měly „zadané“ oblíbené lidové písničky a po nádvoří se začal rozléhat opravdu krásný zpěv, přičemž vynikly hlasy oněch tří bratří. Opravdu krásné! Hlas jako by jim nestárnul, asi dál zraje jako víno… Moc děkujeme ještě jednou za ochotu přijít a zazpívat si s námi.

To už za námi přišla skupinka dětí se svojí paní učitelkou, prošly uličkou mezi našimi stoly a zazpívaly několik písniček - odměnou jim byl velký potlesk. Dokonce přidaly i nedávno naučenou českou hymnu – bylo to krásné a dojemné… Ještě jednou velký dík, moc nás to potěšilo. Odměnou jim byly drobné sladkosti.

Nadešla chvíle gratulace ze strany pana starosty a naší nadřízené z Brna, předá í květin a dárku s praktickým využitím, v dalším období nám bude věnováno 5 vzdělávacích přednášek. Všem členkám KLASu byla předána květina a „vysvědčení“ - velmi vtipné! Při tom byla také zohledněna docházka za uplynulých pět let a tři nejlepší obdržely dárek navíc.

A konečně také došlo na dort, který nám věnovala šikovná telnická cukrářka Monika Součková. Ozdobený byl symbolicky obilnými klasy, obecním znakem a přáním. Byla skoro škoda jej rozkrájet. Porcování se ujala slečna Terezka a každá z účastnic obdržela s sebou marcipánem zdobenou dobrotu… Na závěr si ještě každá z nás měla možnost vybrat z připravených knížek - šlo převážně o tituly se zábavnými úkoly pro seniory. Vždyť přece kdysi platilo heslo: Knihu za dobré vysvědčení! – všechny jsme totiž dostaly samé jedničky.

Do naší klubovny jsme si odnesly zarámovanou památeční kresbu s osobním věnováním od pana Dudka. Určitě si na tohoto optimismem sršícího pána všechny rády vzpomeneme.

Za možnost uskutečnit toto setkání po deseti létech srdečně všem, co se na tom podíleli, děkujeme!

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 389

Doporučujeme