přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede soukromá kamenická firma Suchánek-Holub a nabízí kamenické služby. Nabízí 45% slevu na lesklé obruby. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v pátek 7. května od 14:00 do 14:30 hod. Tel. č. 736 126 552.     Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí kamenické služby. Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 8. května od 14:00 - 14:30 hodin.       MUDr. Šafránková oznamuje - MUDr. Šafránková ve dnech 10. - 14. května nebude ordinovat. Zastupujícím lékařem bude MUDr. Martina Jonasová, Komenského 144, 664 53 Újezd u Brna, telefonní číslo: 544 224 271. Akutní stavy - FN Brno, dětská nemocnice, Černopolní 9, 613 00 Brno.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Obecní úřad > Projekty obce > Projekty dokončené > Rozšíření údržby zeleně v obci >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Rozšíření údržby zeleně v obci

zeleň v obci Telnice

zahájení realizace: 05/2007
dokončení realizace: 10/2010
náklady na projekt: nákup techniky v hodnotě asi 400.000,- Kč, mzdové náklady

Popis:
V uplynulém volebním období došlo ke zpracování generelu zeleně obce, která mapuje obecní plochy, stanovuje způsob a četnost údržby a vymezuje druhy dřevin vhodných k výsadbě.

Rozšíření udržovaných ploch si vyžádalo vyšší časovou náročnost a tak vedení obce rozhodlo o pořízení efektivnější techniky (nová ruční motorová sekačka, Rieder s funkcí sečení, zametání..apod.), která zárověň zlepšila kvalitu udržovaných ploch. S větší pravidelností začaly být udržovány zatravněné plochy na Masarykově náměstí, v parku u rybníka, obecní prostor na konci ulice Za Sokolovnou a další. Nově byl zřízen parčík vedle Potěšilů na ul. Brněnská, cyklistické odpočívadlo na ul. Palackého a prostor dětského hřiště s prolehlým parkem na nádraží.

Zvýšená údžba zeleně tak přinesla zlepšení vzhledu obce a nabízí nové odpočinkové zóny.

Ladislav Šustr, starosta

zeleň 01
zeleň 01
 
zeleň 02
zeleň 02
 
zeleň 03
zeleň 03
 

Počet zobrazení: 1516

Doporučujeme