přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede soukromá kamenická firma Suchánek-Holub a nabízí kamenické služby. Nabízí 45% slevu na lesklé obruby. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v pátek 7. května od 14:00 do 14:30 hod. Tel. č. 736 126 552.     Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí kamenické služby. Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 8. května od 14:00 - 14:30 hodin.       MUDr. Šafránková oznamuje - MUDr. Šafránková ve dnech 10. - 14. května nebude ordinovat. Zastupujícím lékařem bude MUDr. Martina Jonasová, Komenského 144, 664 53 Újezd u Brna, telefonní číslo: 544 224 271. Akutní stavy - FN Brno, dětská nemocnice, Černopolní 9, 613 00 Brno.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Obecní úřad > Projekty obce > Projekty dokončené > Elektronizace činnosti obecního úřadu - služba Czech point >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Elektronizace činnosti obecního úřadu - služba Czech point

Czech Point

Lokalita: obecní úřad

termín zahájení prací: 2006
termín dokončení prací: 2010

Náklady na projekt:
nákup výpočetní techniky:  133.367,- Kč
nákup programového vybavení:  56.390,- Kč
zřízení Czech Point:
- dotace z operačního programu EU:  70.487,- Kč
- náklady obce: 12.440,-
celkové náklady na projekt: 272.684,- Kč

Popis projektu:
V roce 2006 se na obci využívaly dvě PC hlavně pro účetní program a přijímání elektronické pošty. Nebylo řešeno zálohování dat a část agendy byla vedena v psané či tištěné formě.
Projekt elektronizace, který se následně realizoval zahrnoval pořízení moderní výpočetní techniky, síťového serveru s paralérním zálohováním, softwaru a zajištěním pravidelné údržby celého systému, včetně právního pošetření ochranny osobních údajů obyvatel.

V roce 2009 byla obci Telnice zřízena ze zákona datová schránka a obec v této souvislosti pořídila elektronickou spisovou službu, kde se eviduje veškerá příchozí a odchozí úřední pošta.
Obec Telnice byla připravena na elektronizaci veřejné správy v zákonných lhůtách a to dříve, než některá ministerstva či státní úřady.

Pro rozšíření služeb nabízeným našim občanům bylo zřízeno pracoviště Czech Point, nabízející výpisy z řady veřejných restříků (živnostenský, obchodní, bodového systému řidičů, data z KN...).

V září 2010 došlo k úpravě webové prezentace obce, která umožňuje lepší přehlednost a prezentaci života v obci.


Ladislav Šustr, starosta

 

 

Počet zobrazení: 1570

Doporučujeme