přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede soukromá kamenická firma Suchánek-Holub a nabízí kamenické služby. Nabízí 45% slevu na lesklé obruby. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v pátek 7. května od 14:00 do 14:30 hod. Tel. č. 736 126 552.     Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí kamenické služby. Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 8. května od 14:00 - 14:30 hodin.       MUDr. Šafránková oznamuje - MUDr. Šafránková ve dnech 10. - 14. května nebude ordinovat. Zastupujícím lékařem bude MUDr. Martina Jonasová, Komenského 144, 664 53 Újezd u Brna, telefonní číslo: 544 224 271. Akutní stavy - FN Brno, dětská nemocnice, Černopolní 9, 613 00 Brno.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Obecní úřad > Projekty obce > Projekty dokončené > Zateplení budovy ZŠ >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Zateplení budovy ZŠ

ZŠ nová okna

Lokalita: Masarykovo nám. 4

termín zahájení projekčních prací: 01/2010
termín dokončení projekčních prací: 02/2010
náklady na projekt: 180.000,-

termín zahájení I. etapy: 06/2010
termín dokončení I. etapy: 08/2010
náklady na stavbu: 693.464,-

Popis projektu:
Projekt navazuje na studii "Přestavby budovy ZŠ na obecní dům", která po dokončení projektu "Výstavba základní školy v Telnici" bude sloužit jako dům služeb (obecní knihovna, ordinace lékaře ...) a obecní úřad.

Projekt obsahuje tyto části:
1. výměnu oken a dveří v budově
2. osazení termoregulačních ventilů na topení
3. zateplení budovy

Původní záměr realizovat projekt v plném rozsahu a v jedné etapě byl podmíněn získáním dotace z Operačního programu ŽP (fondy EU) o kterou jsme zažádali. Bohužel náš projekt nebyl podpořen, neboť projekt na 100 let starou budovu v centru obce počítal i s určitým estetickým hlediskem a tak unifikované panelákové školy a školky dokázaly předložit projekty levnější a byly upřednostněny. Hodnotitelé dotace tak nebrali v potaz vůli obce vložit do projektu vyšší vlastní prostředky. Zastupitelstvo obce se nakonec rozhodlo realizovat projekt po etapách a vypustit z projektu zateplení budovy (15cm polystyrenu), které vyžadovaly podmínky dotace EU.

V současné době je dokončena první a druhá část projektu, která má přinést největší úspory. Zbývá dokončit zateplení podkroví, které bude v budoucnu využito jako knihovna a archiv obce.  

Ladislav Šustr, starosta

 

 

Počet zobrazení: 1644

Doporučujeme