přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede soukromá kamenická firma Suchánek-Holub a nabízí kamenické služby. Nabízí 45% slevu na lesklé obruby. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v pátek 7. května od 14:00 do 14:30 hod. Tel. č. 736 126 552.     Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí kamenické služby. Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 8. května od 14:00 - 14:30 hodin.       MUDr. Šafránková oznamuje - MUDr. Šafránková ve dnech 10. - 14. května nebude ordinovat. Zastupujícím lékařem bude MUDr. Martina Jonasová, Komenského 144, 664 53 Újezd u Brna, telefonní číslo: 544 224 271. Akutní stavy - FN Brno, dětská nemocnice, Černopolní 9, 613 00 Brno.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Obecní úřad > Projekty obce > Projekty dokončené > Vydání Knihy o historii a současnosti obce Telnice >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Vydání Knihy o historii a současnosti obce Telnice

Kniha o Telnici

Lokalita: Obec Telnice

termín zahájení přípravy podkladů: 06/2008
termín dokončení přípravy podkladů: 05/2009
náklady na přípravu: 30.000,-
náklady na tisk: 297.476,- 

náklad: 1.000 ks

FOTOGALERIE 

Popis projektu:
Obec Telnice má bohatou historii, která sahá až před rok 1244. Mnohé se za tuto dobu podařilo zachytit do obecních či spolkových kronik nebo jen rodinných vzpomínek. Na tuto bohatou historii navazuje i současnost. Kniha o naší obci byla vydána s úmyslem přiblížit alespoň zlomek z tohoto dědictví dnešním obyvatelům obce a také v rámci přípravy knihy motivovat pamětníky ke vzpomínkám, které se potom podařilo zachytit.

Kniha samozřejmě není vyčerpávajícím popisem života obce a mnohé materiály, které se již do plánovaného rozsahu nevešly by také stáli za publikaci.

Děkuji všem, kteří k tomuto dílu přispěli byť jen vzpomínkou na zajímavou událost ze svého dětství.


Ladislav Šustr, starosta

Počet zobrazení: 1575

Doporučujeme