přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede soukromá kamenická firma Suchánek-Holub a nabízí kamenické služby. Nabízí 45% slevu na lesklé obruby. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v pátek 7. května od 14:00 do 14:30 hod. Tel. č. 736 126 552.     Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí kamenické služby. Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 8. května od 14:00 - 14:30 hodin.       MUDr. Šafránková oznamuje - MUDr. Šafránková ve dnech 10. - 14. května nebude ordinovat. Zastupujícím lékařem bude MUDr. Martina Jonasová, Komenského 144, 664 53 Újezd u Brna, telefonní číslo: 544 224 271. Akutní stavy - FN Brno, dětská nemocnice, Černopolní 9, 613 00 Brno.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Obecní úřad > Projekty obce > Projekty dokončené > Rozšíření kapacity MŠ - přesun ordinace lékaře >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Rozšíření kapacity MŠ - přesun ordinace lékaře

Lokalita: Palackého, Růžováprovizorní ordinace lékaře

termín zahájení:
 06/2008
termín dokončení: 08/2008
celkové náklady: 160.000,-

Popis projektu:

Díky přibývajícímu počtu dětí v naší obci bylo nutné rozšířit kapacitu mateřské školy, která byla pro nevytíženost v 90 letech využita také na ordinaci lékaře. Obec se rozhodla vyjít rodičům vstříc a přesunout lékaře do budovy obecního úřadu.

Vzhledem k tomu, že toto řešení by nemělo být trvalé a pro lékaře by v budoucnu měly být uvolněny jiné prostory, byl kladen důraz na úspornost investice při dodržení všech zákonných požadavků. Nejvěším problémem byla bezbariérovost. Tento požadavek splňovali jen přízemní místnosti, kde by nemusel být vybudován výtah. Jedinnou takovou místností byla bývalá garáž hasičského vozidla, kterou Sbor dobrovolných hasičů po dohodě s obcí využíval jako klubovnu a zázemí pro svou činnost.

Členové SDH se podílejí na zajištění požární ochrany obce a proto je třeba, aby měli také jisté zázemí. Po dohodě s paní Jedličkovou byl tedy ukončen provoz kadeřnictví a tento prostor byl upraven jako zázemí pro Sbor dobrovolných hasičů.

Složitost tohoto projektu je vyvolána nedostatkem obecních prostor pro služby občanům. V současné době jedokončen projekt na dostavbu základní školy nad budovou mateřské školy. Realizací tohoto projektu se uvolní budova stávající školy, kterou obec plánuje využít právě na služby (knihovna, doktor ....).

Ladislav Šustr, starosta

vstup do ordinace lékařečekárna ordinace 


 

Počet zobrazení: 1399

Doporučujeme