přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede soukromá kamenická firma Suchánek-Holub a nabízí kamenické služby. Nabízí 45% slevu na lesklé obruby. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v pátek 7. května od 14:00 do 14:30 hod. Tel. č. 736 126 552.     Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí kamenické služby. Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 8. května od 14:00 - 14:30 hodin.       MUDr. Šafránková oznamuje - MUDr. Šafránková ve dnech 10. - 14. května nebude ordinovat. Zastupujícím lékařem bude MUDr. Martina Jonasová, Komenského 144, 664 53 Újezd u Brna, telefonní číslo: 544 224 271. Akutní stavy - FN Brno, dětská nemocnice, Černopolní 9, 613 00 Brno.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Obecní úřad > Projekty obce > Projekty dokončené > Výsadba zeleně - každý prvňáček si zasadil svůj strom >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Výsadba zeleně - každý prvňáček si zasadil svůj strom

OÚ Telnice v spolupráci se základní školou v Telnici uspořádal akci pro žáky 1.třídy sázení stromůškolního ročníku 2007/2008, „Zasaď si svůj strom“. V průběhu měsíce října byla vytipována místa na výsadbu stromů a to následujících druhů : jasan ztepilý, javor mleč, lípa srdčitá, dub zimní a buk lesní. Pracovníci OÚ připravili jámy na výsatbu a zajistí potřebný počet stromků s hliněným balem.


Žáci prvního ročníku se společně svoji třídní učitelkou Mgr. Leonou Bímovou seznámili s jednotlivými stromy  v hodině přírodovědy a v pátek 19.října 2007 si každý zasadil svůj strom. Stromky jsou označeny cedulkami s názvem stromu a jménem svého patrona.
 

V příštích letech chceme akci opakovat a založit tak tradici v péči o zeleň v Telnici a okolí. Doufáme, že dospělí budou svoji radou a pomocí těmto malým zahradníkům příkladem.
 

Jan Ryšavý
místostarosta

Fotogalerie ZDE

Počet zobrazení: 1800

Doporučujeme