přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení     Firma JUKKA oznamuje - Firma JUKKA bude prodávat v úterý 13. dubna 2021  v čase  14.45 - 15.30 hodin na parkovišti U Laštůvků následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupovité, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, švestky japonské, durancie, třešně, višně, třešňovišně, kdouloně, oskeruše, jedlé kaštany semenáče v kontejneru v akci za 120 Kč kus, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové rybízy černé a červené, keřovou jostu, lísky keřové a stromkové, ostružiny, maliny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, kiwi, fíkovníky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky,   stálozelené magnólie, převislé vrby, převislé moruše, sazenice jahod ,  a jiné.  Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 2. do 10. dubna 2021 má D-MASO Blažovice celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Audit familyfriendlycommunity > Reportáž: Zpráva ze setkání projektové skupiny Auditu familyfriendlycommunity - 2. března 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Zpráva ze setkání projektové skupiny Auditu familyfriendlycommunity - 2. března 2020

V pondělí 2. března 2020 se v zasedací místnosti setkali členky a členové projektové skupiny auditu familyfriendlycommunity, aby společně zhodnotili dosavadní průběh realizace všech prorodinných opatření schválených zastupitelstvem naší obce v rámci uskutečnění auditu FFC v Telnici.

O uděleném certifikátu naší obci, který by se dal volně nazvat jako certifikát pro obec, která je přátelská k rodině, svědčí také dvě cedule s logem auditu, které Vás vítají na vjezdu do Telnice z Brna i od Hodonína. Telnice tak patří mezi obce a města, která se mezi prvními zapojila do auditu FFC a nezaostává tak za obcemi v sousedním Rakousku, ve kterém projekt auditu vznikl a rodinná politika je zde na vysoké úrovni. Certifikát nám byl udělen do začátku roku 2021, kdy budeme muset obhájit, na základě realizace dohodnutých opatření auditu, zda si zasloužíme se tímto certifikátem prezentovat.

Troufám si říct, že jsme na velmi dobré cestě včas naplnit vše, co bylo v rámci Dohody o cílech auditu FFC schváleno. Většina opatření je splněna nebo jim ke splnění krůček. Máme však i pár těch, na kterých musíme ještě zapracovat. Dovolím si krátce připomenout jednotlivá opatření, která byla v Telnici díky auditu zachována (tzn., že byla již zavedena před auditem a ten pouze stvrdil jejich důležitost a význam pro život v obci).

K takovým opatřením se řadí Vítání občánků, udržování a obnova dětských hřišť, zachování dotačních programů, podpora Klasu a financování noční linky autobusů v rámci IDS. Zcela nově vznikla díky auditu keramická dílna, ve které probíhají pravidelné kurzy keramiky. Tvoří zde všechny generace. V areálu základní školy mohou děti cvičit na školním hřišti, které je navíc doplněno pítkem
a mlžítkem. Na zahradě mateřské školy se vyjímají nové herní prvky, ze kterých mají naši nejmenší, ale i paní učitelky velkou radost. Pítko a mlžítko, zvláště vhodné pro letní období, bylo instalováno
 i na zahradě mateřské školy.

Velkou radost nám všem přináší nově vzniklý park v nádražní části obce, který byl postupně vysazován rozličnými druhy stromů a v rámci parku byla také vybudována cykloterénní dráha, kde už proběhlo i několik dětských závodů na kolech nebo s autíčky na dálkové ovládání.

Do realizace některých opatření se aktivně zapojují občané, za což obec velmi děkuje. Aby se nám všem v Telnici dobře žilo, musí být dílem každého z nás, snažit se svým přístupem a pomocí pozitivně ovlivnit život v naší obci. Obec netvoří jen starosta, místostarosta a zastupitelé, ale především my všichni. Na nás, občanech této obce záleží! Pokud se začneme tvářit, že se nás nic netýká, tak si jen těžko zachováme místo, se kterým jsme tak úzce spjati.

Opatření v sociální oblasti si vzala za své sociální komise, která je schopná poskytnout odborné poradenství v oblastech sociální péče. Na tuto komisy naší obce se můžete kdykoliv obrátit. V příštím vydání zpravodaje vás budeme ještě podrobněji informovat o rozsahu poradenství a pomoci, které je vám schopna poskytnout sociální komise naší obce.

 Co nám zbývá ještě „dotáhnout“ je projekt Domova důstojného stáří, kde jsme kvůli soudním sporům nebyli schopni toto opatření auditu prozatím realizovat. Pokulhává nám i dramatický kroužek, jehož vznik byl obcí podpořen, nicméně se z personálních důvodů kroužek nepodařilo udržet „při životě“.  Vítáme tedy všechny divadelní nadšence, kteří by se do této aktivity chtěli zapojit.

Pavla Chovancová

 

Počet zobrazení: 300

Doporučujeme