přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Škola, kultura a sport > Projekt přestavby mateřské školy na základní školu - aktuální a reálné možnosti >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Projekt přestavby mateřské školy na základní školu - aktuální a reálné možnosti

 

Nové vedení obce Telnice již začíná připravovat nové projekty vyplývající z programového prohlášení zastupitelstva obce. Nicméně si je plně vědomo i rozpracovanosti již existujích obecních projektů, které připravovalo zastupitelstvo předchozí, a proto se postupně s projekty seznamuje a prověřuje jejich realizovatelnost v současných podmínkách. V této věci byl na nedávném zasedání zastupitelstva zaúkolován starosta obce, aby se sešel s členem současného i minulého zastupitelstva obce panem Janem Ryšavým a dohodl s ním seznámení nového vedení obce s podrobnostmi současných projektů. Doposud ke společné diskuzi nad těmito projekty nedošlo a to vzhledem k velkému pracovnímu zatížení pana Ryšavého. Starosta obce tedy po dohodě zaslal panu Janu Ryšavému seznam projektů, u kterých by nové vedení potřebovalo získat širší informace a věří, že se podaří v krátké době konečně spolu sejít a nové vedení se bude moci zase posunout o kousek dál.

Jedním z těchto projektů je i přestavba mateřské školy ve školu základní. Není to tak dlouho, co Telnice doslova žila tímto tématem: nejdříve oddělení telnické školy od žatčanské, následně spuštění projektu na přestavbu mateřské školy ve školu základní, kapacitnější, která by pojmula jak vyúku předškolních, tak i školních dětí. Bližší informace o tomto projektu můžete nalézt zde. Celková cena realizace tohoto projektu se podle projektu vyšplhala na cca 30 miliónů korun.

Starosta obce od počátku svého funkčního období prověřuje skutečné možnosti realizace tohoto projektu, neboť je administrativně i technicky připraven na téměř okamžitou realizaci. Jenomže je zcela zřejmé, že nová realita nižších finančních možností celého státu naši obec již dávno dostihla: po diskuzích s krajskými úředníky i politiky není možné očekávat, že tento projekt půjde z finančních důvodů v nejbližších letech realizovat. Stát šetří na každém rohu a dotační politika je v tomto ohledu nemilosrdná. Vzhledem k tomu, že se ani minulému vedení nepodařilo pro tento projekt získat státní či evropskou dotaci, je nezbytné si narovinu přiznat, že se to ani novému vedení nemůže podařit.

Nicméně obec Telnice si je plně vědoma toho, že situaci se základní školou (rozšíření o 5. třídu, zvýšení bezpečnosti dětí, příp. i zateplení) a stejně tak i technický stav mateřské školy (stavební úpravy, výměna oken, zateplení, půdní prostory) je třeba řešit s plnou váhou odpovědnosti. Proto se chystají dvě samostatná řešení (na každý objekt zvlášť). Právě konzultace s panem Janem Ryšavým, ve věci navázání na jednu z etap projektu přestavby mateřské školy může přípravu reálného řešení zjednodušit a možná i výrazně snížit projekční náklady..

Věříme, že se v této věci brzy ledy pohnou dopředu a obci Telnice se v této věci podaří účinně a časově efektivně postoupit blíže k dořešení těchto záměrů. Nemá bohužel smysl si malovat na zeď nereálné cíle, i když bychom zřejmě všichni byli velice rádi, kdyby se je podařilo zrealizovat.

 

Počet zobrazení: 770

Doporučujeme