přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v pátek 30. června 2023 požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Prořezy stromů - Ve dnech 2.6. , 3.6. , 5.6. , 6.6. , 7.6. 2023 bude společnost Matěj Kubis provádět v obci ozdravné prořezy stromů.      Drůbežárna Prace oznamuje prodej - Drůbežárna Prace bude ve středu 7. června 2023 v 9:00 hod.  prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, krůty, káčata a husokačeny Mulard, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Beseda na téma Pouť do Mexika >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Beseda na téma Pouť do Mexika

V úterý 9.května byl hostem KLASu pan farář Oldřich Chocholáč. V měsíci březnu navštívil spolu s dalšími farníky z okolí dalekou středoamerickou zemi - Mexiko. Cílem cesty bylo známé poutní místo Guadalupe, kde se počátkem 16.století místnímu prostému Juanu Diegovi, zjevila Panna Maria, která se později stala patronkou Mexika.

Seniorky KLASu a pan farář byli přivítáni v zasedací místnosti obecního úřadu paní starostkou, bylo připraveno promítání a slovní doprovod otce Chocholáče o této domovině Indiánů, o mnohých vykopávkách, starých drobných stavbách, ale také o církevních stavbách z minulosti a novodobé moderní bazilice. Toto místo je vnímáno podobně jako známé Lurdy či Fatima. Vyprávění bylo poutavé, dotklo se historie z doby španělského dobývání této jistě zajímavé země, která se stává každoročně cílem cest mnoha turistů různých zemí světa.

Rozdány nám byly obrázky Madony Guadalupské, proběhla debata, občerstvení čajem, za což děkujeme. Také děkujeme paní místostarostce, která se besedy zúčastnila. O historii země Aztéků a Mayů víme nyní, díky promítání a besedě, o něco více.

                                                                                                                                                                   Za KLAS M. Fialová

       
   

Počet zobrazení: 140

Doporučujeme