přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v pátek 30. června 2023 požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Prořezy stromů - Ve dnech 2.6. , 3.6. , 5.6. , 6.6. , 7.6. 2023 bude společnost Matěj Kubis provádět v obci ozdravné prořezy stromů.      Drůbežárna Prace oznamuje prodej - Drůbežárna Prace bude ve středu 7. června 2023 v 9:00 hod.  prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, krůty, káčata a husokačeny Mulard, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Setkání KLASu - aranžování květin (25. dubna 2023) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Setkání KLASu - aranžování květin (25. dubna 2023)

V úterý 25.dubna se KLAS sešel, aby se v hlavním tématu zaměřil na hlavní zásady aranžování květin.

Po přivítání jsme si zopakovaly některé písně, kde se zpívá o květinách, čímž jsme si procvičily dlouhodobou paměť.Přešly jsme na hlavní téma - na stolech nás "přivítala" některá aranžmá, pouze ale z umělých květů. Stručně jsme si řekly a přečetly o japonských aranžování, vlastně uznávaném umění. Ikebana i  další styly jsou nám poměrně známy, jiné už méně. Vždy se musí dodržovat pravidla, jako třeba u tzv. seiky, kde se aranžuje do asymetrické kompozice ve tvaru trojúhelníku.

Evropské aranžování není tak náročné, vždy by se mělo hledět na to, aby kytice působila vzdušně. Je dobré se řídit zásadou, že méně je více. Pověděly jsme si o různých potřebách, vychytávkách a novinkách při práci floristek.

Byl ponechán prostor k diskuzi.Následovala chvilka na čaj.  Poté jsme se zaměřily na pracovní list se zaměřením na probrané téma. 

Uvítaly jsme návštěvu paní místostarostky, která nám ochotně odpovídala na naše dotazy. Druhou květnovou neděli proběhne oslava Dne matek na orlovně, kde bude uspořádaná výstavka ručních prací, na které se i seniorky KLASu mohou podílet.

Příští setkání proběhne s naším panem farářem. Poví a promítne nám o zajímavé pouti do Mexika. Takže zveme i mimoklasovské v úterý 9.května !

 

Počet zobrazení: 101

Doporučujeme