přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v pátek 30. června 2023 požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Prořezy stromů - Ve dnech 2.6. , 3.6. , 5.6. , 6.6. , 7.6. 2023 bude společnost Matěj Kubis provádět v obci ozdravné prořezy stromů.      Drůbežárna Prace oznamuje prodej - Drůbežárna Prace bude ve středu 7. června 2023 v 9:00 hod.  prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, krůty, káčata a husokačeny Mulard, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Setkání KLAS 11. dubna 2023 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Setkání KLAS 11. dubna 2023

         Seniorky KLASu se sešly hned po Velikonocích 11.dubna.

Po vzájemném ruky podání následovaly informace k blížícímu se Čaji o páté, kde vystoupíme také se svým krátkým pásmem.

Také jsme se seznámily s informacemi, týkajícími se seniorské olympiády, která proběhne v Lelekovicích 31.května tohoto roku.

Jisté údaje je nutno včas sdělit vedení do Brna, aby bylo tuto náročnou akci, pro velký počet přihlášených, zvládnout. Jak je vidět, dobrý nápad našeho bývalého starosty pana Františka Kroutila ve spolupráci s vedením KLASu z Brna Mgr. Terezy Kozderové, se rychle ujal a po vzoru u nás, bude letos pokračovat.

V hlavním tématu jsme si společně zopakovaly některé z mnoha pořekadel, přísloví a rčení, která již po staletí jsou předávána z generace na generaci a fascinují nás obsahem. Některá z nich však již úplně neplatí / Sedávej panenko v koutě, . . ., Co je v domě, . . ., Co na srdci, . . . /. Tady je asi dobré řídit se vlastním rozumem.

Z citátu snad jeden za všechny: " Žena může udělat z muže milionáře - z takového, který byl miliardářem " / Ch. Chaplin /.

Potěšila nás návštěva paní starostky Leony Bímové, která s námi rozprávěla, odpovídala na naše dotazy a nastínila akce , které proběhnou v dohledné době.

Na pořadu našeho setkání byla i gratulace dvěma členkám, které oslavily své narozeniny a na jejichž přinesených sladkostech jsme si pochutnaly. I koláč od naší kronikářky byl výborný / snad se hrušky letos zase urodí ! /

Za KLAS  M. Fialová

 

Počet zobrazení: 88

Doporučujeme