přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v pátek 30. června 2023 požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Prořezy stromů - Ve dnech 2.6. , 3.6. , 5.6. , 6.6. , 7.6. 2023 bude společnost Matěj Kubis provádět v obci ozdravné prořezy stromů.      Drůbežárna Prace oznamuje prodej - Drůbežárna Prace bude ve středu 7. června 2023 v 9:00 hod.  prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, krůty, káčata a husokačeny Mulard, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž z KLASu- osobnost T. G. Masaryka - 14. března 2023 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž z KLASu- osobnost T. G. Masaryka - 14. března 2023

V úterý 14. března se KLAS sešel, aby si v hlavním tématu připomněl osobnost 1. československého prezidenta T. G. Masaryka. Po vzájemném přivítání jsme se krátce věnovaly pásmu, připravovanému k Čaji o páté. Na řadu přišlo procvičení drobných svalů ruky za pomoci kolíčků.

V hlavní části jsme si přečetly zajímavosti, které se týkají osobnosti prezidenta T. G. Masaryka. Některé údaje pro nás byly cizí. Z knihy "Masarykova abeceda" jsem vypíchla některé postřehy, týkající se např. křesťanství, mravnosti, pohledu Masaryka na tehdejší Rusko nebo třeba pohledu na ženu ...

I pohled na nečestnost je k zamyšlení: "Válka je zlo, a velké zlo - život nečestný je horší". Optimističtěji zní : "Dobrého je v řádu světa víc, ale to zlé člověk cítí silněji". Nebo že "Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným".

V závěru setkání nás navštívila paní starostka, která reagovala na naše dotazy a informovala nás o chystaných akcích. Připojily jsme se k ostatním gratulantům a popřály jí k narozeninám vše dobré. Příští setkání proběhne 28.března - půjde o přednášku s názvem "Babičkou a dědečkem vnoučeti s ADHD" - poruch stále přibývá...

Za KLAS Marie Fialová

 

Počet zobrazení: 137

Doporučujeme