přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v pátek 3. 2.  v 9:00 hod.  prodávat: kuřice a kohouty různých barev za 240 Kč, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v PÁTEK dne 10. února požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování, frézování komínu. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Coop Telnice hledá prodavačku - Prodejna potravin Jednota Telnice hledá prodavačku. Nástup možný ihned. Více informace na telefonu 544 224 134 nebo přímo v prodejně.      

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Mladší žáci v podzimní části sezóny >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Mladší žáci v podzimní části sezóny

Mladší žáky pro sezónu 2022/2023 tvoří parta šestnácti kluků převážně ročníku 2011. To je dobrý příslib pro sezónu následující.

„Kdo si počká, ten se dočká.“ A my čekáme na růstový spurt. V kategorii mladšího žactva jsou obrovské rozdíly ve fyzické vyspělosti hráčů. Naši kluci na turnajích působí, jako bychom byli mimo kategorii. I proto se nesoustředíme na výsledek, ale na proces. Časem se to jistě spojí.

Sezónu jsme odstartovali v srpnu tréninky v areálu Sokola. Následovalo týdenní soustředění uprostřed hlubokých lesů Moravského krasu v rekreačním středisku Baldovec. První zkouškou byl navazující dvoudenní turnaj Partner Cities Cup v Kuřimi. Posbírat cenné zkušenosti v nové kategorii jsme vycestovali i začátkem září na jeden z největších mezinárodních mládežnických turnajů Házenkářský festival v Lovosicích.

Hlavní náplní sezóny je samozřejmě Jihomoravská liga mladších žáků. Ta letošní je mimořádně vyrovnaná. Hraje se turnajovým způsobem a mnohdy rozhoduje o zbytcích sil samotné rozlosování. Na konci podzimní části nás v tabulce hledejte na pátém místě z dvanácti družstev. V jarní části budou družstva rozdělena na dvě výkonnostní skupiny. Páté místo nám zaručuje možnost bojovat o příčky nejvyšší. Bohužel díky tomuto systému máme pouze jednu příležitost představit se na domácí půdě. Věříme, že nás společně s rodiči přijdou podpořit především děti z minižactva v sobotu 25. března.

Turnaji podzimní část započala i skončila. Před samotným koncem roku 2022 jsme ještě přijali pozvánku na Přebor Sokolské župy v Juliánově.

A podobně tomu bude i na jaře. Máme přihlášenou řadu velmi dobře obsazených turnajů po celé ČR. Chceme poměřovat síly s těmi nejlepšími mimoregionálními týmy, tak abychom předem netušili, co od jejich stylu hry očekávat. V lednu už jsme absolvovali mezinárodní turnaj ve Velké Bystřici a jako Sportovní středisko talentované mládeže máme povinnost zúčastnit se házenkářského desetiboje. Následuje ještě v únoru Litovel a Prostějov, v březnu dvoudenní Jičín a v dubnu pětidenní Prag Handball Cup.

S přesvědčením, že je třeba vychovávat si hráče z nižších kategorií, budeme postupně v jarní části zapojovat do tréninků i kluky z minižactva.

Závěrem je potřeba poděkovat rodičům. Jsou nedílnou součástí našeho týmu. Jejich všestranná podpora nám nesmírně pomáhá v chodu našeho družstva. Díky za to!

Martin Žák – mladší žáci TJ Sokol Telnice

 

Počet zobrazení: 110

Doporučujeme