přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v pátek 3. 2.  v 9:00 hod.  prodávat: kuřice a kohouty různých barev za 240 Kč, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v PÁTEK dne 10. února požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování, frézování komínu. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Coop Telnice hledá prodavačku - Prodejna potravin Jednota Telnice hledá prodavačku. Nástup možný ihned. Více informace na telefonu 544 224 134 nebo přímo v prodejně.      

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > KLAS probíral historii oslav Nového roku a druhy kalendářů >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

KLAS probíral historii oslav Nového roku a druhy kalendářů

 V úterý 10.ledna se členky KLASu sešly v počtu jen třinácti (chřipkové období). .Dodatečně jsme popřály jedné z členek k jejím narozeninám. Přešly jsme k hlavnímu tématu a seznámily se s teorií  historie oslav Nového roku a druhů kalendářů.

V pracovním listu jsme v přesmyčkách procvičily a vrátily se ještě do období Vánoc - slova, která se přímo týkají těchto  krásných svátků. Další pracovní list nás nasměroval k pojmenování názvů zvířat a jejich mláďat a poté k vyluštění tajenky - vtipu. Přečetly jsme si také úryvek z tisku, kde se plastický chirurg s bohatými zkušenostmi zamýšlí nad lehkomyslností až hloupostí mnohých lidí při manipulaci s nebezpečnými třaskavinami při vítání Nového roku. Také jeden z šéfredaktorů jednoho tisku se vyjádřil k podobnému a domnívá se, že za dodržení bezpečnostních pravidel onoho bujarého veselí při slavení Silvestra a vítání Nového roku patří ! Mile jsem byla překvapena předčasnou gratulací, za kterou znovu děkuji.

Závěr našeho setkání patřil paní starostce a místostarostce, které pohovořily o období kolem Vánoc, odpovídaly na naše dotazy. Paní starostce za jménem KLASu děkuji za zprostředkování dopravy na Tříkrálový benefiční koncert. Paní místostarostka povyprávěla o průběhu tříkrálové sbírky, o tom, kolik koledníků přibylo, kolik skupinek bylo vytvořeno a o štědrosti občanů naší obce. Jde o záslužnou akci, která nachází stále více příznivců.

Za KLAS Telnice Marie Fialová

 

Počet zobrazení: 72

Doporučujeme