přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v pátek 3. 2.  v 9:00 hod.  prodávat: kuřice a kohouty různých barev za 240 Kč, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v PÁTEK dne 10. února požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování, frézování komínu. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Coop Telnice hledá prodavačku - Prodejna potravin Jednota Telnice hledá prodavačku. Nástup možný ihned. Více informace na telefonu 544 224 134 nebo přímo v prodejně.      

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Setkání KLASu po Vánocích >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Setkání KLASu po Vánocích

V úterý 27.prosince 2022 se členky klubu sešly, aby si sdělily své dojmy z právě prožitých Vánoc. Ještě jsme si užily záři svíček na adventním věnci s tou větší uprostřed, cukroví, které každá z nás donesla k ochutnání, jednohubek a samozřejmě přípitku v podobě vaječného koňaku, který k Vánocům patří..

Společně s pozvanými hosty jsme si zazpívali koledu " Půjdem spolu do Betléma".

Předcházelo tomu přivítání paní starostky Leony Bímové, paní Dany Šimkové a pana Františka Kroutila, který nezklamal a pozvání přijal. Děkujeme za dárky, které jsme obdržely. Všechny tři osobnosti měly pro nás připravený příspěvek, na který jsme reagovaly mnoha dotazy. Dana Šimková se rozhovořila o mnoha setkáních s významnými osobnostmi kulturního života - je obdivovatelkou nejen našich, ale i světových pěvců známých oper. S některými měla tu čest se osobně setkat. Podělila se s námi s mnoha zážitky staršího data, ale i s těmi novějšími. I z řad herců jsou tací, kteří jí stáli za to - vystát si na předání kytice i náročnou frontu...

Mezitím jsme ochutnali i pohárek právě přineseného vína, cukroví i jednohubky pomalu mizely a nastala chvíle končit. Vzájemně jsme si popřáli vše dobré v blížícím se roce 2023, ale přece jen nejvíce toho zdraví !

Bývalému panu starostovi ještě naposledy chceme poděkovat za  všechno to, co pro nás seniory během svého starostování udělal, jak citlivý přístup ke stáří jsme vnímaly. Přejeme mu, ať i jemu se daří a nachází pochopení !

Za KLAS Telnice M. Fialová

 

Počet zobrazení: 108

Doporučujeme