přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v pátek 3. 2.  v 9:00 hod.  prodávat: kuřice a kohouty různých barev za 240 Kč, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v PÁTEK dne 10. února požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování, frézování komínu. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Coop Telnice hledá prodavačku - Prodejna potravin Jednota Telnice hledá prodavačku. Nástup možný ihned. Více informace na telefonu 544 224 134 nebo přímo v prodejně.      

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Setkání KLASu v keramické dílně >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Setkání KLASu v keramické dílně

       KLAS se sešel v úterý 22.listopadu. Vzhledem k tomu, že byla domluvena návštěva keramické dílny, paní starostka s místostarostkou se za námi přišly podívat hned po zahájení a sdělily nám, co považovaly za nutné. Také z naší strany byly vzneseny dotazy, které byly zodpovězeny. V domluvený čas si nás přišla vyzvednout výtvarnice paní Flodrová a přešly jsme do dílny, kde jsme se dozvěděly, jak se bude tvořit. Byly nám nabídnuty dvě varianty - tvořit vlastní výrobek z hlíny nebo již vypálený namalovat a uplatnit vlastní fantazii. Rozdělily jsme se tedy a polovina se usadila ke stolům, na které nám výtvarnice  předala potřebné věci jako palety, štětce, různých velikostí, kelímky s vodou a to nejdůležitější - glazovací barvy. Upozornila nás na případné chyby, kterých bychom se mohly dopustit a poté jsme se daly už s chutí do malování předmětů, především zvonečků a kapříků. Mezi tím, co se natíralo a vylepšovalo, se také i fotilo, což jsme v zápalu práce ani nepostřehly. Čas ubíhal v příjemné atmosféře a když  jsme skončily, všechny jsme se shodly na tom, že spolupráce s paní Flodrovou a jejím druhem byla výborná a že se už můžeme těšit na konečnou podobu našich výrobků. Došlo na finanční vyrovnání za materiál a vypálení. My jsme paní Flodrové předaly kytičku, ona nám nabídla vybrat si z hotových výrobků na památku. Však už nám zdobí v klubovně poličku!

Po skončení výtvarné činnosti jsme  popřály jedné ze seniorek  k jejím narozeninám. Ve zbývajícím čase jsme si zahrály hru  na procvičení vhodně kladených otázkách - "Poznej zvíře". 

Upozornila jsem seniorky, že další setkání bude až za tři týdny, kdy druhé úterý v měsíci připadne právě na 13.prosince.

Za KLAS M.Fialová

 

       
   

Počet zobrazení: 164

Doporučujeme