přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Zahradnictví Hrozek oznamuje - Zahradnictví Hrozek oznamuje od 19. září 2022 změnu otevírací doby: Pondělí, Středa, Pátek       8 - 11:30, 14 - 17 hodin Úterý a čtvrtek                   ---------- ,  14 - 17 hodin Sobota                                 8 - 11 hodin Děkujeme za pochopení, těšíme se na vaši návštěvu.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Region Cezava zažil v Otmarově krásné sportovní odpoledne >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Region Cezava zažil v Otmarově krásné sportovní odpoledne

Dobrovolný svazek obcí Region Cezava prošel v posledních letech obměnou. Někteří členové jej opustili, jiní se do něj zase vrátili. Nastoupila manažerka, která se své příležitosti chopila srdcem a je to znát. Tyto změny však přinesly oživení atmosféry, utužení kolektivu a také spolupráce. Jedním z příkladů byl od roku 2015 již tradiční Cezava Cup, který se odehrál v otmarovském volnočasovém stánku Pastvisko v pátek 16. září 2022.

Vše jako obvykle začalo fotbalem. Tentokrát se seskládala dvě mužstva zastupitelů a pracovníků cezavovských obcí, takže ti proti sobě nastoupili v tomto složení: Měnín-Blučina-Újezd u Brna vs. Telnice-Otnice-Těšany. O výsledku není třeba vůbec hovořit, zápas to byl zcela vyrovnaný a důležité bylo, že se všichni ve zdraví dočkali konce. Všichni si to náramně užili, i když nakonec vyhráli ti prvně jmenovaní.

Druhou sportovní disciplínou společného odpoledne se stala hra zvaná KUBB. Snad kromě samotných hlavních pořadatelů – blučinského starosty Jana Šenkýře a jeho místostarosty Petra Závodníka – ji nehrál asi nikdo z přítomných. Přesto se podařilo poskládat devět soutěžních týmů, které si se stále vzrůstajícím nadšením užily skvělého sportovního napětí, strategie a týmového zápolení. Ani přicházející tma a mrholení nenarušilo chuť soutěžících dokončit jednotlivá klání. A skutečně to stálo za to! Určitě tuto zajímavou a prakticky rodinnou hru všem můžeme jen doporučit. Po odehrání všech utkání v základních skupinách se rozhodovalo v play off, kde se projevila zkušenost i šikovnost vítězů. Konečné pořadí týmů:

  1. Dream Team Cezava
  2. Měnín
  3. Telnice
  4. Blučina
  5. Újezd u Brna
  6. Otnice I.
  7. Nikolčice
  8. Otmarov
  9. Otnice II.

O dobrou náladu účastníků pak skvěle postarala šikovná muzikantka Terezka Kniežová-Škrháková se svým manželem a také s těšanským starostou a poslancem Parlamentu ČR Mirkem Zborovským. Byli jsme také moc rádi, že nás navštívily známé tváře a osobnosti Regionu Cezava jako např. Josef Koláček a Jan Florián (emeritní otmarovští starostové) či Pavel Prokop (emeritní otnický starosta) a řada dalších. Součástí programu bylo poděkování za dlouholetou práci cezavovskému vedení a rozloučení s některými (místo)starosty, kteří v nastávajících komunálních volbách již nekandidují. Děkujeme jim za dosavadní spolupráci!

Poděkování patří také všem, kteří si v pátečním odpoledni našli cestu do skvěle připraveného otmarovského areálu. Děkujeme především místním pořadatelům, tedy obci Otmarov a jejímu starostovi Václavu Gregorovičovi a místostarostce Petře Brabcové za veškerou obětavost a pohostinnost. Díky také všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli k pohodě tohoto milého a přátelského sportovního odpoledne. V neposlední řadě si poděkování zaslouží také manažerka Radka Raflová za perfektní organizaci tohoto setkání.

František Kroutil, místopředseda DSO Region Cezava


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 138

Doporučujeme