přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Zahradnictví Hrozek oznamuje - Zahradnictví Hrozek oznamuje od 19. září 2022 změnu otevírací doby: Pondělí, Středa, Pátek       8 - 11:30, 14 - 17 hodin Úterý a čtvrtek                   ---------- ,  14 - 17 hodin Sobota                                 8 - 11 hodin Děkujeme za pochopení, těšíme se na vaši návštěvu.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Orelský tábor na Borovince 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Orelský tábor na Borovince 2022

Doba jde neuvěřitelným tempem dopředu a je třeba s ní držet krok, nebo ještě lépe, být krok napřed! Tento fakt si uvědomuje i vizionář, který vytvořil unikátní společnost Tachyon. Jedná se o meziplanetární kurýrní společnost, jejíž úlohou je doručovat zásilky nejrůznějších druhů do všech koutů známého Vesmíru. Při poskytování služeb klade zakladatel důraz na jejich nejvyšší kvalitu při dodržování etického kodexu společnosti. V této kombinaci vidí možnost přispět také ke sbližování jednotlivých civilizací žijících na planetách Vesmíru a rozvíjení jejich vzájemné komunikace a spolupráce. Projekt se právě prvního července posunul do další fáze: firma najala 36 stážistů, kteří se následující dny věnovali výcviku ve školicím centru na Zemi i přímo na prototypu doručovací vesmírné lodi.

Aby se stážisté připravili na kurýrní činnost, trénovali v rozličných dovednostech jako například orientace ve Vesmíru a navigace (i v nadsvětelných rychlostech), řízení lodi, balení balíků, šetrná manipulace s balíky, komunikace, evakuace. Brzy se dostalo i na opravdové doručování rozmanitých balíků konkrétním zákazníkům (s dohledem vedoucích pracovníků) a prozkoumávání jejich domovských planet. Takto se všichni účastníci projektu podívali na planetu sportovních nadšenců, na technologicky vyspělejší planetu (než je Země), na planetu s dominancí vodních ploch a dešťů, planetu s obyvateli, kteří se skrývají (i když mají objednaný balík s donáškou). Na každé planetě se našla alespoň chvíle pro poznávání místní kultury, zvyků nebo přírody.

Samozřejmě byl čas i na odpočinek (dokonce i v relaxační planetární soustavě) a zábavu všech pracovníků, aby byla celá společnost příjemně naladěna a odpočata k mnohdy náročných cestám do vesmíru. Dá se říct, že na naší palubě vznikla mnohá přátelství, z čehož máme radost. Zažili jsme ale i dramatické chvíle…

I ve vesmíru se vyskytují piráti – nás jeden den připravili o mnoho balíků. Při dalším jejich útoku na naši loď, podstatně ničivějším, se nás většina stihla evakuovat a zachránit si životy. Po návratu na loď a sečtení škod jsme díky našim techniků zjistili místo skrýše balíků i skrýše pirátů. Později jsme v naprosté tajnosti vyslali skupiny stážistů umístit do blízkosti pirátů odposlechové kapsle, které nám následující den přinesly žádané informace o dalším plánovaném útoku. Díky tomu jsme piráty zaskočili nepřipravené, svedli s nimi dlouhou krutou bitvu a vítězně se z ní vrátili.

Na oslavu vítězství vedení společnosti Tachyon připravilo neohroženým stážistům skvělý večírek s hostinou. Shodou okolností už byl i čas ukončit stáže, a protože se přítomní osvědčili jako výborní kurýři s řadou nezbytných dovedností a zkušeností, byli majitelem společnosti Míronem Dlaskem povýšeni do hodnosti vesmírných kurýrů.

Obrazovou dokumentaci našich dobrodružství obohacenou o zápisky skupin stážistů najdete na http://www.oreltelnice.cz/tabor-2022/. Snad se jejich prostřednictvím vžijete do našich dobrodružství i radosti, kterou jsme mohli v úvodu letních prázdnin letos zažít.

Za Orla jednotu Telnice a společnost Tachyon smiley

zapsali vedoucí pacovníci


 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 209

Doporučujeme