přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Zahradnictví Hrozek oznamuje - Zahradnictví Hrozek oznamuje od 19. září 2022 změnu otevírací doby: Pondělí, Středa, Pátek       8 - 11:30, 14 - 17 hodin Úterý a čtvrtek                   ---------- ,  14 - 17 hodin Sobota                                 8 - 11 hodin Děkujeme za pochopení, těšíme se na vaši návštěvu.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Dívčí tábor se odehrál v království Narnie - 17. - 23. července 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Dívčí tábor se odehrál v království Narnie - 17. - 23. července 2022

Letošní farní dívčí tábor se uskutečnil od 17. do 23. července 2022 na faře ve Velkém Újezdě. Tento rok se sjelo 21 holčiček z celé republiky, aby společně prožily týden nabitý hrami, vyráběním a spousty zážitků. Každé ráno se pouštělo TV Pakůň a byla špehýrka. Celý tábor se také hrála hra andílci.

V neděli, po příjezdu, se konal tradiční táborák. Po něm následovalo oznámení tématu- Narnie. Odtud také přišli 4 králové: Petr, Zuzana, Edmund a Lucie, aby pomohli roztřídit děti do týmů. Holčičky dostaly za úkol do rána vymyslet názvy týmů. Každý tým si vymyslel originální jméno: zelený tým – „Zvonilky“, růžový tým – „Gekoni“, modrý tým: „Vločky“ a oranžový tým – „Magic Fox“.

Pondělí bylo věnováno vyrábění. S tím holkám pomohl pan Tumnus, faun z Narnie. Dělaly se trička, meče, vlajky a prstýnky. Odpoledne se hrála běhačka s tureckým medem a vyráběly se taštičky.

Úterý bylo zasvěceno stavění hrází a na oběd přijel pan farář. Odpoledne se konala mše. Po mši následovala opičí dráha. Večer bylo přichystané překvapení – karaoke, které si všichni užily.

Středa byla pěkně nabitá. Objevil se myšák Ripčíp a provázel děti celý den. Mapovalo se, koupalo se, psaly se dopisy. Poctila nás návštěva – samozvaná královna Jadis přišla, aby prověřila chytrost a poctivost dětí. Po takto těžkém dni se všem chtělo večer pořádně spát, ale nastala změna plánu – šlo se na stezku odvahy. Holky byly statečné a i přes děsivé strašení dokázaly uspět a dojít ke kamennému stolu.

Ve čtvrtek byl celodeňák. Všechno šlo v pořádku, ale jedna skupinka nám zabloudila a po usilovném pátrání po cestě nakonec došla do cíle. Po vyčerpávající cestě jsme se osvěžily v rybníku a na cestě zpět si zahrály čelenkovanou. Po návratu nastaly Vánoce a dělala se vánoční pizza. Večer holčičky předvedly úžasné divadlo na téma: „Co by se mohlo stát reportérovi TV Pakůň v Narnii?“

V pátek byla bitva – zkouška, která se skládala z různých disciplín prověřující hbitost, rychlost, přesnost. Večer se objevili znovu králové a vyhlásili výsledky celotáborové soutěže. První byly Zvonilky, druzí Gekoni, třetí Magic fox a čtvrtí Vločky. Potom si holčičky vybraly ceny.  Večer se povídalo a tancovalo na diskotéce.

Sobota byla plná uklízení. Holky pilně pomáhaly, a tak jsme vše stihli brzo. Nastalo loučení – nejhorší část tábora. Doufám, že si všechny tábor užily a setkáme se příští rok.

Král Petr


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 223

Doporučujeme