přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Zahradnictví Hrozek oznamuje - Zahradnictví Hrozek oznamuje od 19. září 2022 změnu otevírací doby: Pondělí, Středa, Pátek       8 - 11:30, 14 - 17 hodin Úterý a čtvrtek                   ---------- ,  14 - 17 hodin Sobota                                 8 - 11 hodin Děkujeme za pochopení, těšíme se na vaši návštěvu.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Letošní Letní hlídání dětí probíhalo v námořnickém duchu - 18. - 29. července 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Letošní Letní hlídání dětí probíhalo v námořnickém duchu - 18. - 29. července 2022

Ve dnech 18. – 29. července 2022 probíhalo v prostorách MŠ Telnice již tradičně Letní hlídání dětí pořádané obcí Telnice. Každý týden se ho zúčastnilo okolo 24 dětí. Oba dva týdny se o děti starala a vymýšlela program slečna učitelka Petra Chudáčková, za což jí velice děkuji. Nebyla na to sama, pokaždé měla jednu šikovnou pomocnici. První týden pomáhala s dětmi slečna Jitka Pokorná a druhý týden slečna Markéta Kroutilová. Oběma patří také velké díky. Za výborné obědy děkujeme panu Stanislavu Královi a Restauraci Orlovna.

A teď už k tomu, jaká dobrodružství na děti čekala. Oba dva týdny měly jedno velké krásné téma a to „Piráti a námořníci“. Hned první den jsme s dětmi společně nakreslily plán lodi a povídaly jsme si o námořnících a pirátech. Z kostek pak děti postavily loď a maják a mohly vyplout na mořská dobrodružství. Celý týden zdobily třídu výrobky lodiček z papíru, záchranných člunů a kreslily mapy k pokladu. Hrály si na schovávání pokladu a psaly tajné zašifrované vzkazy.  Mořskou atmosféru dodávalo také mlžítko na školní zahradě, pod kterým se děti rády ochlazovaly, protože počasí bylo opravdu jako v karibském zálivu.

První honba za pokladem čekala na děti v areálu MŠ. Společně ještě ve třídě vyluštily námořnickou šifru a získaly instrukce, jak mohou dostat všechny části mapy k pokladu. Po splnění úkolů, jako například poznávání koření po čichu (někdo i po chuti) a trénink spolupráce s padákem, který připomínal rozbouřené moře, děti našly podle mapy poklad a získaly tak sladkou odměnu.

Druhá námořní výprava za pokladem proběhla jako procházka obcí. Ráno na ně čekal ve třidě dopis námořní společnosti, aby podnikly výzkumnou plavbu na tropický ostrov. Děti se vydaly po barevných fáborcích směrem k Lopatě na polní cesty za obec. Cestou na ně čekaly úkoly, jako zásobování lodi nebo učení se jazyka obyvatel ostrova (na ostrově všichni rýmovali). Místo bonbonů byly tentokrát pokladem různé druhy ovoce, které děti mohly ochutnat, největší úspěch měl ale vodní meloun.

Hodně času děti trávily na zahradě. Při odpočinku děti poslouchaly pohádky z rádia anebo sledovaly pohádky promítané dataprojektorem. Starší děti si dokonce četly, většinou z knih o moři a mořských zvířatech. Doufáme, že se program dětem moc líbil a že si naše mořská dobrodružství opravdu užily!

Veronika Slezáková, vedoucí projektu LHD


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 217

Doporučujeme