přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Prořezy stromů - Ve dnech 2.6. , 3.6. , 5.6. , 6.6. , 7.6. 2023 bude společnost Matěj Kubis provádět v obci ozdravné prořezy stromů.      Drůbežárna Prace oznamuje prodej - Drůbežárna Prace bude ve středu 7. června 2023 v 9:00 hod.  prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, krůty, káčata a husokačeny Mulard, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Domov pro seniory Sokolnice oznamuje - Domov pro seniory Sokolnice, p.o. příjme do pracovního poměru nebo brigádně kuchaře, pomocnou sílu do kuchyně a pracovníka úklidu. Dále přijme na hlavní pracovní poměr fyzioterapeuta a všeobecnou sestru. Bližší informace na tel. č. 544 423 151  p. Kopečková osobně na adrese Zámecká 57, Sokolnice.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Slavnostní ukončení školního roku 2021/2022 a zahájení prázdnin - 30. června 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Slavnostní ukončení školního roku 2021/2022 a zahájení prázdnin - 30. června 2022

Ukončení školního roku se neslo v duchu velké úlevy od covidových opatření a také s pocitem dobrého zvládnutí mimořádné situace s ukrajinskými dětmi v naší škole. Poslední školní den 30. června 2022 jsme se na školním dvoře rozloučili s letošním školním rokem a přivítali prázdniny. Starosta obce František Kroutil spolu s ředitelem školy Petrem Gabrhelem poděkovali jak dětem za dobré zvládnutí školních povinností, tak i učitelskému sboru a nepedagogickým pracovníkům za trpělivost a spoustu energie, kterou museli čelit velké únavě ze mnoha změn v průběhu mimořádného školního roku. Pan ředitel také připomněl, že se sice z důvodu covidu podařilo školu kompletně neuzavřít, ale nakonec v karanténě skončili postupně všichni žáci, takže se kromě prezenční výuky škola musela soustředit i na vzdálené vyučování přes internet.

I děti všechno dobře zvládly. A i když to bylo pro paní učitelky velmi složité, přesto na žádost obce vybraly nejlepší žáky svých tříd za končící školní rok. Ti byli následně za své školní výsledky mimořádně zřizovatelem odměněni. K tomu navíc v každé třídě došlo vždy ještě k jednomu mimořádnému ocenění.

V první třídě by si ocenění zasloužili za své výsledky i přístup, téměř všechny děti. Paní učitelkou Nikou Štěpánkou byly nakonec vybrány dvě žákyně, které škola moc baví, jsou mimořádně všestranné a pilné: Anička Žáková a Natálka Umlášková.

Ve druhé třídě vybrala paní učitelka Marta Zmrzlá za nejlepší prospěch slečnu Sabinu Chlupovou a mladého pana Nikolase Trubirohu za nejlepší pokrok v učení.

Ve třetí třídě byla třídní učitelkou Hanou Umláškovou vybrána za nejlepší žákyni Viki Krčková, přičemž druhé ocenění si mezi sebou rozhodli hlasováním sami žáci a zasloužila si jej Mia Weagová.

Ve čtvrté třídě se paní učitelka Yvona Slabá rozhodovala mezi pěti děvčaty, nakonec vybrala Báru Sekerovou, která kromě spousty dobrých věcí vykonávala funkci „předsedkyně“ třídy. Čtvrťáci si pak sami mezi sebou vybrali tři nejlepší spolužáky, mezi nimiž „zvítězila“ Romanka Sekaninová jako klidný a skvělý katalyzátor napětí, který je schopen vyjít téměř s každým.

V páté třídě, s jejímiž žáky jsme se v naší škole naposledy rozloučili a popřáli jim hodně zdaru v dalším vzdělávání na jiných školách, vybrala paní učitelka Martina Zapomělová za nejlepší žákyni Adélu Královou. Ta má kromě vynikajícího prospěchu za sebou i řadu úspěchů v soutěžích i mimo naši školu. V tajné volbě si pak spolužáci mezi sebou vybrali Martina Lindnera, který udělal největší pokrok sám v sobě, ve vztahu k druhým. Ještě jedno mimořádné ocenění pak bylo uděleno paní učitelkou dodatečně: nejlepším bojovníkem se stal Matyáš Nezval.

Všem mimořádně oceněným žákům blahopřejeme! Kromě diplomu si odnesli také tašku s řadou drobností prospěšných pro jejich další rozvoj. Všechny přítomné děti, rodiče a učitele pak potěšili ještě ukrajinští žáci vedeni Viktorií Sekaninovou, kteří přednesli báseň v českém jazyce. Vysloužili si za ni velký potlesk. Kromě Viktorie Sekaninové patří poděkování také všem pedagogům, kteří se o ukrajinskou třídu část druhého pololetí letošního roku starali, zejména Leoně Bímové a Evě Pecharové. Třída měla své provizorní zázemí ve farním sále, které pro tyto účely poskytla telnická farnost zdarma, děkujeme.

Po předání drobných upomínkových předmětů žákům v podobě freesbee a šátku (páťákům navíc baterky s dynamem na výrobu elektrického proudu), se vedení obce vydalo do mateřské školy, kde se starosta s místostarostou rozloučili se školním rokem s dětmi, kterým rozdali drobné sladkosti. Poděkovali také všem přítomným učitelkám a dalším nepedagogickým pracovníkům školky a školní kuchyně.

Obec Telnice děkuje všem zaměstnancům školy, školky a školní kuchyně v čele s panem ředitelem za spolupráci v letošním školním roce, přeje jim klidné léto a těší se na spolupráci v příštím školním roce. Snad bude klidnější, než byl ten s označením 2021/2022.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 557

Doporučujeme