přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve středu 17. srpna 2022 v 9:00 hod. prodávat: roční slepice, mladé kuřice a kohouty, brojlerová kuřata, káčata a krůty, krmivo pro drůbež a králíky za 180 Kč, vitamínové doplňky. A dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 22. a 23. srpna 2022 - Obecní úřad Telnice bude z důvodu přerušení dodávky el. proudu v pondělí 22. a v úterý 23. srpna 2022 uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Pošta Partner Telnice oznamuje omezení provozu - 22. a 23. srpna 2022 - Pošta Partner Telnice oznamuje, že z důvodu přerušení dodávky el. proudu dne  22. srpna bude otevřeno od 14 do 18 hodin pouze pro výdej listovních a balíkových zásilek bez dobírek, 23. srpna bude otevřeno od 8 do 12 hodin též pro výdej listovních a balíkových zásilek bez dobírek. Finanční transakce v těchto dnech prováděny nebudou.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Hodový průvod s předáním hodového práva - neděle 19. června 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Hodový průvod s předáním hodového práva - neděle 19. června 2022

Tradičně se krojovaní o hodové neděli (19. června 2022) seřazují na ulici Palackého u parčíku, odkud celý krojovaný průvod vyvedou hlavní stárci směrem na Masarykovo náměstí. Tentokrát se tak průvod v pomarně parném, ale i mírně větrném počasí vydal na cestu za hudebního doprovodu dechové hudby Telničanka a taky střežen strážníky Městské policie Šlapanice ve spolupráci s dobrovolnými členy místní jednotky SDH Telnice.

Na náměstí již byl připraven starosta obce, který páru hlavních stárků předal nejen hodové právo, ale i hodové koláče a víno. Po zvolání: Čí só hode? začali všichni krojovaní uprostřed náměstí tančit a zpívat. Postupně se pak náš krojovaný průvod prošel a protančil ulicemi Draha, Nová, U Rybníka, V Dědině, zpátky přes náměstí a ulicí Brněnskou a Za Sokolovnou a za zvuku lidových a pochodových písní vstoupil do areálu Sokola Telnice. Zde už na něj čekaly stovky nadšenců, kteří se na tuto slávu těšili a na tanečním parketu vyhlíželi lidové tance.

Děkujeme všem krojovaným za účast ve velkém krojovaném průvodu i všem, kteří tyto krásné kroje připravovali. O krásu našich krojů už se nějaký pátek poctivě stará Renata Jahodová i s pomocí své rodiny, děkujeme! Poděkování patří také všem, kteří střežili bezpečnost vše krojovaných účastníků v hodovém průvodu - není vždy jednoduché se porovnat s nervozitou některých řidičů...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 193

Doporučujeme