přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Děti poznávaly Telnici: vynálezce - 15. června 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Děti poznávaly Telnici: vynálezce - 15. června 2022

Tak jako v jiné středy (a v tomto školním roce již bohužel naposledy) děti navštívily další zajímavé místo a poznaly tak novou profesi. Zavítaly do místní firmy Labtech, s.r.o., kde jim zkušeného průvodce dělal přímo jednatel firmy pan Ing. Antonín Povolný. Pana inženýra můžeme ve stručnosti představit, jako opravu špičkového vývojáře ve svém oboru. I v dětech zanechal pan ředitel hluboký dojem. Ale nepředbíhejme…

Po dobrém obědě děti dorazily do Nádražní čtvrti v Telnici, kde je již čekala paní Kroutilová, která děti pěkně přivítala a zároveň představila pana inženýra Povolného. První část prezentace o práci vědce a inovátora byla spíše obecná. Dávala však tušit, že tady se děti rozhodně nudit nebudou. A taky že ne. Druhá část již byla praktická a plná pokusů, kde se nám věnoval další zdejší odborník ing. Miroslav Němec. Na bonbónech marshmallow si děti ukázaly, co se stane, když vytvoříme vakuum nebo kdy se dětem sám od sebe otevře sáček s želatinovými bonbóny Harribo. A to děti náramně bavilo. Samozřejmě nadšení podpořilo i to, že si mohly všechny bonbóny následně sníst.

Na závěr dětem vědci nafoukli balónky a jako bonus dětem paní Kroutilová předvedla, jak legrační může být, když se nadechneme helia. Za což sklidila salvy smíchu. S úsměvem na tváři, se spoustou zážitků a gumovými medvídky v kapsách i v bříšku odcházely děti spokojeně domů.

Děkujeme za jedinečnou možnost vidět na vlastní oči zajímavé pokusy a doufáme, že tato návštěva zasela v malých návštěvnících semínko, které třeba v budoucnu přeroste v profesní zájem o vědu a vývoj. Je příjemné vědět, že právě u nás v Telnici máme špičkovou firmu, která je ceněna za práci na nejvyšší úrovni. Děkujeme a přejeme, ať se firmě a všem vývojářům daří.  

Jan Dudák, místostarosta obce


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 138

Doporučujeme