přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Plot u rybníka díky mladým umělcům doslova ožil - 4. června 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Plot u rybníka díky mladým umělcům doslova ožil - 4. června 2022

Po roce opět na značkách! Oprášili jsme štětce, doplnili barvy a ve staronové sestavě jsme se první červnovou sobotu sešli, abychom společně vytvořili další telnické malířské dílo. Vznikl tu totiž nápad, že bychom stejně jako minulý rok mohli zorganizovat akci pro rodiče s dětmi a využít jejich neskutečný talent pro zkrášlení a probarvení obce. Volba nakonec padla na dřevěný laťkový plot u rybníku, který si vyloženě říkal o to, aby nebyl tak nudný a tuctový jako doposud.

První plánovaný květnový termín jsme byli nuceni kvůli dešti přesunout na červen, ovšem o to víc nám ten den přálo počasí. Usměvavá a talentovaná Martina Hostěradská stejně jako loni připravila pro malé malíře několik šablon tentokrát s jarní tématikou a ochotně radila a asistovala při výběru i míchání barev. Oproti minulému roku bylo na všech umělcích patrné větší sebevědomí, rovněž tak nebyla zjevná ani sebemenší známka po ostychu nebo počátečních rozpacích. Všichni se okamžitě pustili do díla a k blížícímu poledni nezůstala snad ani jedna laťka, která by se nepyšnila čerstvou dekorací. Odteď můžou všichni kolemjdoucí obdivovat mj. nesčetné množství originální fauny a flóry, roztomilých domečků, sluníček i dětských otisků rukou. Raritou mezi jarními motivy je sněhuláček „telnický Olaf“, stejně jako návrat několika zbloudilých druhohorních dinosaurů.  Postupem času se během dopoledne děti přesunuly i na nedaleké dětské hřiště a k připravenému dětskému koutku s hračkami, omalovánkami a úkoly. Jako poděkování za svoji fantasticky odvedenou práci si děti mohly vybrat jednu z několika netradičně vyzdobených pastelek.

Minulý rok jsme malovali zídku u myslivny, tento rok plot u rybníku a kdo ví, s jakým nápadem přijdeme příště. Každopádně jedno víme jistě - už teď se těšíme na další originální výtvory a společně strávený čas v kruhu naší velké telnické rodiny.

Petra Skop

P.S.: za naši obec si kromě jednotlivých mladých talentovaných umělců dovoluji poděkovat především Petře Skop a Martině Hostěradské za skvělou organizaci celé akce a výbornou spolupráci, v neposlední řadě také za nádherné fotky. Výsledný výtvor je skutečně velmi milý a originální. Děkujeme!

František Kroutil, starosta obce


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 196

Doporučujeme