přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Děti poznávaly Telnici: slévačka - 8. června 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Děti poznávaly Telnici: slévačka - 8. června 2022

Dne 8. června 2022 děti telnické základní školy navštívily místní rodinnou slévárenskou dílnu. Slévárna Telnice byla založena již v roce 1999 a věnuje se např. výrobě modelů, forem uměleckých a restaurátorských odlitků, ale také výrobě a odlévání dárkových předmětů. Průvodce dětem dělala samotná paní majitelka Ivana Fretichová a její syn Michal Műller.

Hned za kovanými vraty se dětem naskytl pohled na krásně upravený dvůr, kterému vévodil bazének se zlatými kapry, ale také na samotnou slévárenskou dílnu.  Do dílny děti vstoupily se zatajeným dechem. Možná trochu tušily, co je čeká, ale samotná dílna a veškeré výtvory v ní předčily jejich očekávání. Na stěnách si mohly prohlédnout odlitky a výtvory místních šikovných pracovníků. Děti obdivovaly malé figurky a mohly si tak všimnout precizně provedené práce a smyslu pro detail.

I když děti teprve čekají na letní prázdniny, v dílně si již dovolili trochu přeskočit období a maličko návštěvníky navnadit na Vánoce. Děti dostaly možnost lít olovo do vody. Samozřejmě všichni museli nejprve projít „malým školením“, aby bylo všem jasné, že je nutné dodržovat pravidla. Své výtvory, na které byly děti náležitě pyšné si samozřejmě odnesly domů, aby se také mohly pochlubit maminkám a tatínkům.

Malí návštěvníci si tak domů odnesli nejen svůj výtvor, ale také spousty zážitků. Ani tady nechyběla sladká tečka na závěr v podobě sladkostí a čtyřlístku pro štěstí. Paní Fretichová a pan Műller dětem připravili zážitek, na který jen tak nezapomenou.

Děkujeme za pěkně strávené odpoledne a přejeme ať se daří.

Jan Dudák, místostarosta obce


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 213

Doporučujeme