přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Sokol Telnice: Veřejné vystoupení hromadných skladeb - 21. května 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Sokol Telnice: Veřejné vystoupení hromadných skladeb - 21. května 2022

V sobotu 21. května 2022 už od časného rána probíhala na sokolovně příprava areálu na početnou skupinu sokolů, kteří se postupně slétali ze sokolských jednot z širokého okolí. Celé dopoledne probíhaly zkoušky skladeb a vystoupení. Kdo měl po zkoušce, mohl vyrazit na procházku po Telnici s br. Jirkou Netolickým nebo posedět v družném hovoru při malém občerstvení. Od 13 hod byla v klubovně sokolovny zpřístupněna výstavka k výročí 90 let od otevření místní sokolovny a 160 let od založení Sokola. Výstavku připravila ses. Eva Kořalníková.

Ve 14 hod začal samotný program slavnostním nástupem všech cvičenců na plochu v čele s praporem TJ Sokola Telnice. Po slavnostních fanfárách a státní hymně se ujala slova ses. Zdeňka Šafářová, která nás provázela celým programem. Krátkou zdravici pronesl starosta obce František Kroutil a všechny přítomné také přivítala starostka telnického Sokola ses. Leona Bímová. Během programu vystoupilo 280 cvičenců všech věkových kategorií a předvedli 8 skladeb z přípravy na Sokolské Brno a to:

Kabely a dráty – skladba pro předškolní děti,
Když nemůžeš, tak přidej – skladba pro žactvo,
Tančím s Abbou – skladba pro dorostenky a ženy,
Zatanči – skladba pro dorostenky a ženy,
Reminiscence – skladba pro ženy,
Optimistky – skladba pro ženy,
Spějme dál – skladba pro ženy a muže
a skladba jen pro muže s názvem Muži zase spolu.  

Do programu se zapojily i taneční skupiny a to: Střevíčky, Roxanne a Esperanza ze Sokola Brno-Líšeň a taneční skupina Pampelišky ze Sokola Brno-Řečkovice. V taneční sestavě se nám předvedla i skupinka žactva ze Sokola Brno – Královo Pole se svým druhým vystoupením po skladbě Když nemůžeš, tak přidej. Po ukončení odpoledního programu si ještě ti, kdo nespěchali domů, mohli posedět a popovídat.

Závěrem chci poděkovat všem, kteří se podíleli na zajištění a přípravě celého sportovního dne. Zejména restauraci U Seňora za nevyčerpatelnou zásobu párků v rohlíku a výborných dobrot a Michalovi Kučerovi za perfektní ozvučení akce.

Šárka Oborná,
TJ Sokol Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 254

Doporučujeme