přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Farní odpoledne nabídlo příjemnou a pohodovou atmosféru - 22. května 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Farní odpoledne nabídlo příjemnou a pohodovou atmosféru - 22. května 2022

Neděle 22. května 2022 přinesla krásné počasí, a tak se mohlo v příjemném prostředí kostelního nádvoří uskutečnit Farní odpoledne. Naprosto nádherný úvod celého programu obstarala ukrajinská dívka Katerina Potapenko, která zahrála na banduru. Mistrovským způsobem rozezněla 56 strun tohoto tradičního ukrajinského hudebního nástroje a potěšila tak zaplněný kostel sv. Jana Křtitele. Zasloužila si dlouhý potlesk a svou hudbou přinesla mnohým pohlazení po duši. Navíc se s přítomnými podělila o svůj životní příběh a sdělila, že následující den odjíždí domů do Černigova (Černihivu). O tomto krásném městě pak krátce pohovořila i její maminka Oksana, která spolu se svou rodinou žije na telnické orlovně. Všechny pozvala do svého města na návštěvu. Na závěr tohoto bloku programu se všichni společně pomodlili za Ukrajinu i další život Kateriny. Za pomoc s překladem do/z ukrajinštiny srdečně děkujeme paní Marii Beshota a Haně Kroutilové.

Po koncertu v kostele pozval pan farář přítomné na kostelní nádvoří, kde již bylo pro všechny připraveno chutné občerstvení. Pro dobrou náladu zazpívaly mladí zpěváci hudební školy Yamaha, která pod vedením Boženy Küfhaberové pravidelně cvičí na telnické faře. O páté hodině pak dorazila cimbálová muzika Donava, která odehrála tři hodiny plné lidových písní, které si s nimi mnozí rádi zazpívali i zatančili.

Děkujeme všem z Telnice, Sokolnic, Prace, Újezda u Brna a dalších míst v našem okolí, kteří s námi vytvořili milé společenství. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na uskutečnění celé této pohodové akce, stejně tak i těm, kteří ji jakýmkoliv způsobem podpořili (vinařství Richarda Janouška ze Sokolnic, Restauraci U Seňora, Řeznictví Hanuška z Blučiny, Obci Telnice a ZŠ a MŠ Telnice, Mysliveckému spolku Telnice a spoustě ochotných farníků).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 246

Doporučujeme