přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Děti poznávaly Telnici - kuchař - 18. května 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Děti poznávaly Telnici - kuchař - 18. května 2022

Povolání kuchař je jedno z nejstarších na světě. Vzniklo s použitím ohně, který spolu s prvními nástroji stál na počátku lidské civilizace.

Už z prvních vět článku vám tedy musí být jasné, se kterým řemeslem se děti v Telnici seznámily. Konkrétně „nahlédly pod pokličku“ místnímu panu kuchaři v Restauraci U Laštůvků. Všechny děti se na pana kuchaře moc těšily, o čemž svědčí i fakt, že jich přišlo opravdu hodně.

Děti hned v první chvíli návštěvy mohly vidět běžný ruch každodenní práce, kterou musí pan kuchař zastat. Ten chvíli míchal omáčku, potom hned přenášel různé nádoby a u toho ještě stačil uklízet pracovní plochy.  Každý jeho pohyb byl naprosto přesný. Jedna z pomocnic právě loupala brambory, práce jí šla od ruky. Další pomocnice zase soustředěně myla velké nádoby.

Malí návštěvnicí tam mohli vidět, že práce v kuchyni je hlavně o přesnosti a pečlivosti. Dále se také dozvěděli nejen o různých těžkostech, které práci doprovází, ale také o hezkých zkušenostech a zážitcích. Děti však nezapřely zvídavého ducha. Pan kuchař byl zasypán otázkami - např. v kolik hodin musí vstávat, jak dlouho spí nebo zda už udělal při práci nějakou chybu. Všechny otázky pan kuchař zodpověděl s úsměvem.

Nakonec děti dostaly od paní vedoucí zmrzlinu na cestu, čím si je všechny získala. A nás dospělé si získala vším, co pro nás se zaměstnanci v Telnici dělají. Restaurace není jen místo, kam se chodí člověk najíst nebo napít, ale především místo, kde se žije a kde se odehrává společenský život.

Děkujeme tedy všem zaměstnancům, kteří mohou za to, že chodíme k „Laštůvkům“ rádi.

Jan Dudák, místostarosta obce


 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 213

Doporučujeme