přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Den matek - 8. května 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Den matek - 8. května 2022

Druhou neděli v měsíci květnu, letos tedy 8. května 2022, jsme jako každý rok mohli s našimi maminkami, babičkami či prababičkami oslavit Den matek. Proto jsme je i s jejich blízkými pozvali na Orlovnu na odpolední siestu S kávou na zahrádce.

Bylo to příjemné posezení venku pod naší novou pergolou či u jezírka, počasí se vydařilo, nálada byla skvělá. Celým odpolednem nás provázela místní hudební skupina Dva a půl švagra, jejíž složení bylo pro mnohé z návštěvníků překvapením. Jednalo se totiž o jejich premiérové vystoupení na veřejnosti. Joža Král, Tom Jahoda i Fanda Hrazdíra nám parádně zahráli na kytary i zazpívali a to převážně písně nové, autorské, ale také ty na přání a na lidovou notu. K hudebnímu vystoupení jsme si mohli dát kávičku Mamis’s caffé, kterou připravoval hlavní barista Laďa Šustr se svými pomocníky a také výborné zákusky, převážně z “dílny“ Petry Hrazdírové. Jediná potíž byla v tom, rozhodnout se zákusky buďto sníst nebo se na ně jen dívat a kochat se jejich uměleckým provedením. Nakonec se všichni překonali a zákusky si užily i jejich chuťové pohárky.

Mezitím, co jsme prožívali pohodové odpoledne před Orlovnou, pustily se děti ve velkém sále do různých aktivit, které byly pro ně připraveny. Děti vyráběly pro své maminky, případně širší ženské příbuzenstvo, kytičky, hrály badminton, řádily na žíněnkách, provoz na skluzavce se nezastavil ani na chvíli.

Celé odpoledne vyšlo krásně, kavárnička, hudební produkce i hry pro děti v sále potěšily přítomné účastníky, domů jsme se rozcházeli s úsměvem na tvářích, dobře naladěni. Co víc si můžeme v dnešní době shonu a rychlosti přát.

Moc děkuji všem, kteří zajišťovali přípravy této naší tradiční akce, šikovným stanovišťákům v sále, i těm venku (obsluha, kapela).

Maminkách a všem jejich blízkým přeji za Orel jednotu Telnice dostatek chvil, kdy si mohou odpočinout, posedět a popovídat si jen tak, strávit hezký čas se svojí rodinou. To jsou nedocenitelné hodnoty, které máme a můžeme se jimi obdarovávat navzájem.

Těšíme na setkání s vámi na další naší akci.

Bohumila Hrazdírová, Orel jednota Telnice


 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 218

Doporučujeme