přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Děti poznávaly Telnici: starosta obce - 12. května 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Děti poznávaly Telnici: starosta obce - 12. května 2022

Ve čtvrtek 12. května 2022 navštívily místní děti telnického starostu. A kdo si myslí, že to byla úřední přednáška, u které se po pěti minutách usínalo, se hlubocí mýlí. To, jak si to děti užily, bylo jednou velkou „jízdou“.

Nejprve si děti mezi sebou vybrali 11 „zastupitelů“, kteří zasedli u zastupitelského stolu v zasedací místnosti obecního úřadu. Následně probíhaly volby starosty: se sedmi hlasy se jí stala Ema Roznosová, místostarostkou pak Barbora Linhartová (s osmi hlasy přepustila místo starostky Emě) – dětská politika se začala rozjíždět.

Následně pozvala nová paní starostka všechny zastupitele k zasedání a byl přednesen program jednání. Po jednomyslném schválení jsme kontrolovali usnesení – všichni své úkoly řádně splnily – od zpívání písničky, kreslení autoportrétu přes poděkování paní družinářce apod. Pak se řešila došlá pošta: to nám psala „paní Julie Žížalová“ od rybníka o svém problému s pohybem na zemském povrchu. Starostlivá a velmi kreativní debata všech zastupitelů, kterou zkušeně řídila paní starostka byla nejen veselá, ale především obdivuhodná. Byla radost pozorovat děti, s jakými nápady přicházely a s jakou chutí diskutovaly.

Na řadu našeho jednání přišly další bodu programu, které se týkaly bonbonů pro děti, řešení stížnosti na hluk či wi-fi internetu pro všechny. Slečna místostarostka vystřídali ve vedení schůze slečnu starostku a veselo bylo i nadále.

V závěru jsme probrali také další práce, kterými se zabývá starosta. Při tom všem děti soutěžily o dobroty ve svých znalostech o životě v naší vesnici. Na závěr se naše dětské zastupitelstvo společně vyfotilo a všichni přítomní si mohli odnést na památku krásné obecní pamětní listy s perokresbou Martiny Hostěradské.

Děkujeme všem dětem za krásné odpoledne v jejich společnosti, paní družinářce Evě Pecharové za doprovod a spolupráci. Pro všechny dospělé, kteří se tohoto setkání zúčastnili, bylo jistě povzbuzením, jaké nadějné talenty komunální politiky v sobě tiše ukrývá naše mladá generace.

František Kroutil, starosta obce


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 249

Doporučujeme