přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Kapela Rocking Chair se představila veřejnosti - 6. května 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Kapela Rocking Chair se představila veřejnosti - 6. května 2022

Sedmičlenné uskupení především místních muzikantů, kteří se již pár let baví společným jammováním, se v pátek 6. května 2022 představilo veřejnosti. Akce se konala ve velkém sále orlovny a byla pojata jako „posezení s živou hudbou“. Tento formát, který má simulovat hudební bar, umožňoval asi osmdesáti návštěvníkům poslouchat živou muziku, anebo si u ní povídat a dát si něco dobrého k jídlu a pití.

Kapela si říká Rocking Chair – podle jedné jazzové skladby z konce 20. let, kterou ovšem hraje v novejší úpravě Erica Claptona – a věnuje se reprodukci písní z rozmanitých žánrů (jazz, blues, pop a rock), především z retro období 60.–80. let. V repertoáru má i některé vyloženě taneční kousky (rock’n’roll, funky, disco), které v pátek přiměly několik odvážlivců vstát od steaku a vyzkoušet taneční parket.

Tato dlouho plánovaná akce měla být původně oslavou a vděčnou připomínkou toho, že covid je už (téměř) za námi. K tomuto úmyslu se však nakonec pod vlivem událostí letošního jara přidal i druhý: prostřednictvím dobrovolného vstupného podpořit místní základní školu při výuce ukrajinských dětí, které aktuálně žijí v Telnici, Praci a Sokolnicích a od konce března navštěvují adaptační skupinu, kterou organizačně zajišťuje právě naše ZŠ.

Díky štědrosti účastníků se podařilo na tento záměr vybrat celkem 8 250 korun. Děkujeme všem dárcům za jejich solidaritu. Děkujeme také Orlu jednotě Telnice za podporu v podobě bezplatného zapůjčení sálu, fotografovi Jiřímu Roznosovi za dokumentaci bez nároku na honorář, Stanislavu Královi za veškerý gastro-servis a obci Telnice za spolupráci. V neposlední řadě pak děkujeme Vojtěchu Královi za skvělou zvukařinu.

Jan Vybíral, Rocking Chair


 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 120

Doporučujeme