přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozvánka: Brněnská muzejní noc - 21. května 2022 (Brno) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozvánka: Brněnská muzejní noc - 21. května 2022 (Brno)

Brněnská muzejní noc 2022

21. května 2022 od 18.00 se v Technickém muzeu v Brně

rozběhne muzejní noc s podtitulem

 Od da Vinciho k letům do vesmíru.

Nabídneme vám pestrý program, při kterém si v rámci „výcviku kosmonauta“ vyzkoušíte 3D trenažér (gyroskop) a zapojíte elektrický obvod, můžete se také vyfotit se 4metrovým nafukovacím modelem kosmické lodě Crew Dragon nebo si zasoutěžít v jízdě na čas s roboty po simulovaném povrchu Marsu, či se za doprovodu dýdžejů Sivy a Vyryse zúčastnit soutěže o nejlepší vesmírný tanec.
K vidění budou i dvě aktuální výstavy – Stroje Leonarda da Vinci a Modelářský svět 2022. Zájemci o elektronové mikroskopy jistě ocení jejich oživení s odborným výkladem pracovníků Thermo Fisher Scientific, a to přímo v expozici Optiky.

 

Modelářský svět 2022

21.–22. května 2022 máte možnost vidět v muzeu i takové „majstrštyky“ vyrobené z papíru, jako je ten na obrázku. Těžko uvěřit, co všechno hbité prsty modelářů dokáží z papíru pomoci nůžek, lepidla a barev vyrobit. Přijďte si prohlédnout stovky modelů různých kategorií, velikostí, tvarů i obtížností a dejte hlas tomu, který je podle vás nejlepší. Součástí akce jsou i workshopy a přednášky.

https://www.tmbrno.cz/akce/modelarsky-svet-2022/

Putování se Šroubkem a Matičkou

Také v letošní turistické sezóně pro vás v rámci projektu „S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem“ pořádáme sérii akcí pro rodiny s dětmi na našich mimobrněnských památkách. Některé památky při nich ožívají řemeslníky nebo posádkou a všude vás čekají zábavně naučná stanoviště, kde se můžete aktivně zapojit. Vyzkoušíte si svoje znalosti, postřeh, zručnost i tělesnou kondici a nudit se rozhodně nebudete.

https://www.tmbrno.cz/akce/s-matickou-a-se-sroubkem-za-poznanim-putujem-2022/


Vstupné: Malý okruh 20 KčVelký okruh 90/60 Kč.
Pro dopravu do Technického muzea v Brně můžete využít mimořádnou autobusovou linku A ze zastávky Česká.
Muzeum bude v den konání muzejní noci, tzn. v sobotu 21. května 2022, z důvodu příprav večerního programu otevřeno pouze do 16.00. Znovu se otevře v 18.00, kdy muzejní noc začíná.

https://www.tmbrno.cz/akce/muzejni-noc-2022/

 

Počet zobrazení: 59

Doporučujeme