přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Stavební úřad Sokolnice uzavřen - Stavební úřad Sokolnice oznamuje, že bude v době od 4. července – 8. července 2022 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Předprodej vstupenek - Obec Telnice srdečně zve na koncert Vlasty Redla, který proběhne v pátek 26. srpna 2022 od 19 hodin v areálu Sokola. Vstupné 300 Kč. V předprodeji na telnické poště možnost zakoupení vstupenky za 250 Kč.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 4. - 8. července 2022 - Obecní úřad v Telnici 4.–8. července 2022 z důvodu státních svátků a čerpání dovolené uzavřen. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Výlet KLASu do prštické galerie umění - 10. května 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Výlet KLASu do prštické galerie umění - 10. května 2022

Setkání telnického KLASu se v úterý 10. května 2022 neslo v uměleckém duchu. Na návrh naší velmi dobré známé paní Amálie Dudové jsme navštívili Galerii Aviatik v Pršticích. Proč název Aviatik? Rodina Kunešova se zabývala výrobou a uskutečňováním letů balónem, nyní to převzala jejich mladá generace. Prštice jsou malá obec nedaleko od nás, ale u Kunešů je velké srdce pro umění, a hlavně pracovité ruce.

Ve svém domě nás přivítala paní Petruška Kunešová. Nebyl to jen tak obyčejný dům, ale umělecká galerie. Najednou jsme se ocitli v úplně jiném světě. Mohli jsme obdivovat spoustu nejen různé keramiky, ale také moderní umělecká díla jako jsou obrazy, sochy a další výrobky. Po prohlídce nás paní Kunešová zavedla do jejich zahrady. Na nevelké ploše je zde soustředěna spousta různých druhů květin, stromků, vzácných i běžných. Vše je vkusně uspořádáno. Nechybí tu keř s pomeranči, další s citróny, rozkvetlá pivoňka, ale také jahody, papriky, rajčata... Vstupu do zahrady vévodí nádherně rozkvetlá vistárie a pod ní dvě sochy žen v nadživotní velikosti od Olbrama Zoubka a malé jezírko i s vodníčkem. Rádi jsme poseděli venku při chutném čaji, kávě a domácí bábovkou. Bylo to jako v pohádce, dokonce nechyběli živí pejsek s kočičkou.

Přijela i paní Dudová se kterou se všichni upřímně přivítali. Děkujeme za tento dnešní umělecký zážitek, který nám zprostředkovala naše obec včetně dopravy minibusem pana Ladislava Huslíka. Více informací se o této galerii dozvíte zde.

Božena Veselá,
kronikářka KLAS Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 206

Doporučujeme