přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena dětská rukavička - Byla nalezena dětská zimní rukavička. Případný majitel si ji může vyzvednout na OÚ Telnice, tel. č. 544 224 410.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 27. ledna  v 9:00 hod. prodávat: mladé červené kuřice, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Mladší žáci vyhráli turnaj POEX CUP 2022 ve Velkém Meziříčí - 8. ledna 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Mladší žáci vyhráli turnaj POEX CUP 2022 ve Velkém Meziříčí - 8. ledna 2022

Ráno škrabání předního skla u auta a potom po většinu dne přimrzlý zadek k lavičce tribuny sportovní haly ZA SVĚTLOU ve Velkém Meziříčí. To čekalo v sobotu 8. ledna každého fanouška, který vyrazil podpořit osmičku kluků ročníku 2011 na jejich první pohárový turnaj v kategorii 6+1.

Na perfektně zorganizovaném turnaji nás lákala především možnost poměřit síly s týmy, které běžně nepotkáváme. Osm družstev rozdělených do dvou skupin. Hrací doba 12 minut. Ve skupině B si naši kluci hned v prvním utkání prošli zatěžkávací zkouškou. Nastoupilo proti nám Sezimovo Ústí - adept na prvenství. Po vítězství 8:5 jsme ale všem naznačili, že i naším cílem je ukázat co jsme se od léta společným trénováním s mladšími žáky naučili. Povinností byla vysoká výhra 16:0 nad domácími dívkami z Velkého Meziříčí a k potvrzení prvenství ve skupině nás přivedlo i vítězství 11:3 s celkem Chrudimi.

TJ Kobylisy byly týmem, který po základní části skončil na druhém místě skupiny A, kde spolu s nimi bojovalo Nové Veselí, Velké Meziříčí modří a Velké Meziříčí šedí. Týmu z Kobylis, který si medaile moc přál, ale bohužel stáli v cestě naši kluci. Po výhře 9:2 jsme je odkázali k bojům o bronz, který jim nakonec stejně sebralo družstvo z Nového Veselí.

A tak následovalo repete z prvního utkání a finále - TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí (s později vyhlášeným nejlepším střelcem turnaje) proti TJ Sokol Telnice (s později vyhlášeným nejlepším hráčem turnaje Matějem Žákem). Obě družstva už věděla na co a na koho si dát pozor. Výsledek 12:7 pro Telnici vyznívá celkem jednoznačně, ale byl to boj během kterého bylo v chladné hale pěkně horko.

Při přebírání obrovitého poháru, zlatých medailí a sošky pro nejlepšího hráče, jsme si pomýšleli i na odměnu pro Matyho Nezvala jako nejlepšího brankáře. Nevyšlo to, ale my jsme si moc dobře vědomi, co za poklad v bráně máme.

Zážitky z celého dne mohli kluci probrat u občerstvení, které nám připravila Restaurace U Seňora.

Děkujeme všem přihlížejícím, kteří nás podpořili přímo na místě i klukům, kteří s námi bohužel nemohli odcestovat a drželi pěsti na dálku.

Pro tuhle partu byl první velký turnaj POEX CUP 6+1 úspěšný. Posloužit měl ale především jako přípravný na jarní nadstavbovou sezónu mladších žáků. V ní totiž bude sestava ročníku 2011 (věkem ještě minižáci) nově nastupovat jako TJ Sokol Telnice B.

Vítězná sestava: Matěj Žák, Viktor Linhart, Matyáš Nezval, Adam Horák, Tobias Trefil, Vojta Řezníček, Honza Kubový a Tobiáš Mrkvica

Martin Žák, trenér mladších žáků
oddíl házené TJ Sokol Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 124

Doporučujeme