přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena dětská rukavička - Byla nalezena dětská zimní rukavička. Případný majitel si ji může vyzvednout na OÚ Telnice, tel. č. 544 224 410.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 27. ledna  v 9:00 hod. prodávat: mladé červené kuřice, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice

Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Úspěšné první kolo házenkářské žákovské ligy starších žáků v Kostelci na Hané - 12. prosince 2021 >

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Dne 12. prosince 2021 jsme v 7:00 odjížděli s autobusem plným fandů na první kolo žákovské ligy. Tato soutěž je určena pro starší žáky a účastní se jí 25 nejlepších celků české republiky. Soutěž se hraje turnajovým způsobem vždy pět mužstev ve skupině celkem je odehraje šest kol, takže každý tým odehraje 24 utkání.

První kolo pro nás tým byli určeni soupeři Frýdek – Místek, Centum Haná, Třeboň a nové Veselí. Pořadatelem tohoto turnaje byl Kostelec na Hané. V prvním zápase jsme narazili na velmi silný celek Frýdku – Místku, který má na brankářském postu nejlepšího žákovského brankaře v české republice. Tato obava se vyplnila, neboť za první poločas jsme střelili pouze šest branek. Ve druhém poločase se projevila útočná síla a po vynikajícím výkonu jsme porazili velmi silného soupeře 20:14. Nutno podotknout, že k tomuto výsledku velmi přispěl svými zákroky v bráně Laďa Dvořák.

V druhém utkání nás čekal domácí celek Centum Haná, ze kterého jsme měly obavy, neboť hrál na domácí půdě. K utkání jsme přistoupili zodpovědně a od začátku jsme soupeři nedali šanci. P poločase 15:7 jsme utkání s přehledem zvládli a zvítězili jsme 30:21.

Ve třetím utkání jsme nastoupili proti celku Jiskry Třeboň. Od začátku utkání jsme soupeře jasně převyšovali a po prvním poločase byl stav 20:10 pro náš tým. Ve druhé polovině utkání jsme šetřili naše stěžejní hráče, takže si zahráli i hráči z lavičky. A nevedli si vůbec špatně. Výsledek 29:16 pro náš tým vypovídá rozdílu výkonosti.

K poslednímu utkání tohoto turnaje jsme nastupovali proti tradičnímu rivalovi z Nového Veselí. Známe sílu tohoto soupeře, proto jsme nabádali naše hráče k zodpovědnosti a soustředěnosti na utkání. Samozřejmě už byla cítit únava z předešlých, ale kluci ukázali morální sílu týmu a po poločase 13:12 soupeře přehráli 30:24.

Na turnaj jsme odjížděli s představou získat 6 bodů. Trochu nás srazila neúčast Adama Príhody, který je hlavním pilířem v obraně. Právě proto si ceníme zisku 8 bodů a tím jsme připravili velmi dobrou startovací pozici.

Dále je třeba se zmínit o našich fanoušcích. Při všech našich utkáních byla fantastická atmosféra, neustále hnali naše hráče za vítězstvím a mají velkou zásluhu na bodovém zisku. Všichni hráči a realizační tým jim děkují za podporu.