přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena dětská rukavička - Byla nalezena dětská zimní rukavička. Případný majitel si ji může vyzvednout na OÚ Telnice, tel. č. 544 224 410.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 27. ledna  v 9:00 hod. prodávat: mladé červené kuřice, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Nový telnický betlém na kostelním nádvoří - Vánoce 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Nový telnický betlém na kostelním nádvoří - Vánoce 2021

Na počátku byl nápad telnického pana faráře. Následovala porada se starostou obce a pak už vše nabralo rychlý spád. Telnická výtvarnice Martina Hostěradská připravila vzorové kresby betlémských postav, podle kterých Vojtěch Frýbort z obecní pracovní čety připravil a nařezal postavy v živé velikosti. Ty si převzala Martina Hostěradská a nakreslila na ně své umělecké dílo: Svatou rodinu Marii, Josefa a Ježíška v jesličkách. Následovalo stopařské doplnění dřevěných opěr a lakování barevných kreseb, aby vydržely venku v zimním čase.

Den D nastal 23. prosince 2021 odpoledne, kdy se do instalace a zdobení betlémské chýše pod vánočním stromem u kostela pustila paní Oldřiška Kozderová a Bartoloměj Sklenář, elektřinu z veřejného osvětlení přivedl a zapojil Radek Jahoda.

Na Štědrý den tak na všechny kolemjdoucí čekalo milé překvapení, když kostelním nádvořím kráčeli na hřbitov či na mši a ve večerní temnotě na ně zářil krásný nový betlém. A že toto dílo zaujalo, bylo poznat, že „cesta k němu byla v trávě ušlapaná“…

Věříme, že tato Svatá rodina přinesla lidem vánoční radost a snad i milé překvapení. Hned na druhý den (o slavnosti Narození Páně) nový betlém požehnal po mši svaté otec Oldřich a pozval všechny k jeho návštěvě.

Velké díky všem, kteří se na přípravě tohoto (tajného) projektu podíleli. V příštím roce bychom chtěli pokračovat dalším přírůstkem mezi postavami…

František Kroutil, starosta obce Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 178

Doporučujeme