přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     MUDr. Picková oznamuje - MUDr. Hana Picková oznamuje, že bude v prosinci očkovat proti nemoci Covid 19, a to třetí i první dávkou. Zájemci se můžou nahlásit na telefonním čísle 544 884 117.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Stříbrní miniházenkáři na přeboru České obce sokolské 2021 ve Velkém Meziříčí - 17. listopadu 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Stříbrní miniházenkáři na přeboru České obce sokolské 2021 ve Velkém Meziříčí - 17. listopadu 2021

Na první pohled by mohlo někoho překvapit, že si uprostřed pracovního týdne vyrazila parta kluků ročníku 2011 někam na turnaj. Středa 17. listopadu ale byla sváteční a to znamená, že se konal tradiční Přebor ČOS v miniházené. Letos na dvou místech - v Praze Kobylisích a ve Velkém Meziříčí. Dali jsme přednost tomu bližšímu. 

Slibovali jsme si, že odjedeme v nejsilnějším možném složení. Bohužel nám nebylo přáno. Nachlazení, zranění a karanténa nám plány na poslední chvíli zhatili. Pro ročníky narození 2011 je to poslední sezóna, kdy se turnaje mohou zúčastnit. Proto jsme si tuto příležitost i v okleštěné sestavě nemohli nechat ujít. V kategorii starší mini se na hřišti potkalo osm týmů rozdělených na dvě základní skupiny. 

Naším cílem bylo hrát v co největším tempu a celou sestavu neustále protáčet. A to se nám dařilo dokonale. V základní skupině B jsme si rozdílem třídy poradili s Kostelcem na Hané, Velkým Meziříčím (šedými) a Novým Veselím. Stejně tak v semifinále nedostali šanci kluci z Velkého Meziříčí (modří), kteří skončili druzí v základní skupině A a celkově třetí na turnaji.

Na finále jsme si věřili. Nepřekvapilo nás ani to, že našim vyzyvatelem byly opět Sokolnice. V této kategorii už se stalo zvykem, že si první příčky rozdělujeme. Nemá smysl odvolávat se na kvalitu rozhodčího nebo soupeřovu hru hraničící s pravidly. V dramatickém utkání nám bohužel odešla střelba a nechali jsme vyniknout strážce soupeřovy brány. Ani za cenu případné prohry jsme však nevsadili na jistotu a na hřišti kluci neustále rotovali. Se vztyčenou hlavou si tak při vyhlašování dokráčeli pro stříbrné medaile, pohár a rozhodně nejhlasitější potlesk všech přihlížejících, kteří tím jasně vyjádřili svůj názor, kdo na ně udělal během turnaje největší dojem. A to nás samozřejmě těší. Není důležité, jakou placku domů přivezeme, ale jak jsme se svým výkonem spokojeni. Vítězstvím je pro nás to, jak se všichni kluci snaží překonávat sami sebe. Jak se učí jeden od druhého. Jak zvládnou jeden druhému poradit a povzbudit se. To z nich udělá vyrovnaný tým, který nemusí spoléhat jenom na jednotlivce, kteří se nebojí vzít zodpovědnost na sebe. A to se nám postupně daří.

Mrzí nás, že s námi nemohli odcestovat všichni kluci. Na dalším turnaji už snad budeme komplet. Děkujeme všem rodičům a rodinným příslušníkům, kteří nám na místě vytvořili skvělou kulisu a pomohli s dopravou. 

Stříbrná sestava: Matěj Žák, Viktor Linhart, Matyáš Nezval, Šimon Trojan, Vojtěch Řezníček, Jan Kubový a Matouš Kudrna

Martin Žák,
oddíl házené TJ Sokol Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 92

Doporučujeme